Rozhodnutí o výběru povolání je klíčovým krokem pro budoucnost. Pro naše deváťáky byly připraveny interaktivní přednášky z oboru Bezpečnostně právní činnosti. Tento obor je na vzestupu, a tak jsme oslovili SOŠ Dubno o prezentaci oboru v naší škole. Deváťáci se zde seznamovali s běžnými právními principy, ale také se strategiemi a technikami, které zajišťují bezpečnost společnosti. Všichni se dozvěděli o koordinovaných opatřeních hasičů, policie a zdravotníků v rámci záchranného systému. Bezpečnostně právní obor nabízí studentům široké možnosti pro jejich budoucí kariéru. Kombinace právních dovedností, praktických zkušeností a seznámení se s IZS představuje skvělý základ pro úspěšnou a naplňující profesionální dráhu. Navíc se naši žáci mohli dotazovat středoškoláků na náročnost studia a obtížnost jednotlivých předmětů či jiných zvídavých otázek.

Markéta Jarešová

Aktuality