logo 1. ZŠ SedlčanyVolejbal na 1. ZŠ Sedlčanylogo 1. ZŠ Sedlčany

odkaz1výsledky-komentáře

odkaz2fotogalerie

odkaz3turnaj smíš. družstev

odkaz4soupiska hráčů

odkaz5kontakty

odkaz6o volejbale na škole

odkaz5odkazy

Výsledky volejbalového turnaje čtveřic (II)

 Ve středu 12.1.2011 se uskutečnil druhý díl volejbalového turnaje, jehož se zúčastnilo dalších 16  volejbalistů 1. ZŠ Sedlčany. Tentokrát to byli především ti mladší. Výkony volejbalistů v turnaji byly střídavé. Chvíli se hrály dlouhé výměny, hezky na tři. V dalším okamžiku byla k vidění čtyř, pěti zkažených servisů, nebo šňůra, kdy se dlouhou dobu nedařilo přehrát přes síť soupeřovo podání.

            Nyní k výsledkům. Celkovým vítězem  se stala čtveřice ve složení Tomáš Procházka, Sára Wrightová, Jan Pešek a Aneta Jenčíková. Tomuto družstvu se podařilo zvítězit ve všech třech zápasech. Na  druhém místě (dvě vítězství  a jedna prohra) skončilo družstvo Denisa Štěpánková, NIkola Dusová, Míša Benešová a Jan Lukáš. Třetí místo obsadilo družstvo ve složení Eva Flossová, a trio Terezek Neradová, Gondášová a Peterková, které dosáhlo jednoho vítězství a dvou porážek. Čtvrté místo obsadilo družstvo Jana Blandová, Lada Mrštíková, Dorka Kolářová a Anička JIndráková. 

Potěšila mne bojovnost mnohých z aktérů. Často nám dělá míč potíže při odbití, ale snažíme se nejlépe jak to jde a hlavně nás to baví !!! Asi z nás nevyrostou žádní Štokrové, Léblové ani Ticháčkové, ale nalezli jsme činnost, na kterou se těšíme a alespoň na hodinu a půl týdně jsme mimo dosah FB a jiných "závislostí :-).

Všem gratuluji k odvedeným výkonům a těším se zase někdy pod vysokou sítí. Pár fotek můžete shlédnout ZDE (společně s fotografiemi z turnaje starších hráčů)

  Petr Stoupa 

1.         Wrightová, Jenčíková, Procházka, Pešek

2.         Štěpánková, Dusová, Benešová, Lukáš

3.         Flossová, Peterková, Neradová, Gondášová

4.         Blandová, Mrštíková, Kolářová, Jindráková

Výsledky volejbalového turnaje čtveřic (I)

 V pondělí 10.1.2011 se uskutečnil volejbalový turnaj, jehož se zúčastnilo 16 „nadějných“ volejbalistů. Turnaj splnil mé očekávání tím, že opravdu všichni měli možnost se zapojit do hry. Ve čtyřech (třech) prostě není kam se „schovat“. Zatímco v šestkovém volejbale si někteří příliš nepinknou. Také oceňuji snahu většiny týmů hrát opravdu na tři. Myslím, že se mi v rámci možností opravdu podařilo sestavit relativně vyrovnaná družstva. Utkání tedy byla napínavá a dosažené výsledky těsné.

            Nyní k výsledkům. Celkovým vítězem  se stala čtveřice ve složení Jirka Pospíšil, Milan Schiman, Štěpán Studenovský a Tereza Peterková. Na druhém místě (dvě vítězství a jedna prohra, stejně jako vítězný tým) skončilo družstvo Roman Chyle, Kristýna Poslušná, Ivan Žak a Tomáš Procházka. Třetí místo obsadilo družstvo ve složení Eva Flossová, Anna Jindráková, Radek Janouch a Petr Stoupa, které dosáhlo stejně jako čtvrtý tým soutěže (Kačka Ešnerová, Dominik Pánek, Jan Pešek a Dan Vávra) jednoho vítězství a dvou porážek.  

Pokud bych měl krátce okomentovat výkony, tak musím říci, že mne potěšila celá řada dramatických výměn. Bohužel jsme si nedokázali připravit míč na smeč, ale hráli jsme na tři a dokázali jsme "zvednout" celou řadu míčů v poli. Hodnotit individuálně asi nebudu. Jen škoda, že nemohou pravidelně chodit s těmi "lepšími" (tedy na ranní tréninky) Eva, Honza, Tomáš a Tereza. Hodně by je to posunulo ve volejbalovém vývoji.

Všem gratuluji k odvedeným výkonům a těším se zase někdy pod vysokou sítí. Omluva za poněkud chaotické předání odměn způsobené mou chvilkovou indispozicí. Pár fotek můžete shlédnout ZDE (společně s fotografiemi z turnaje mladších hráčů)

  Petr Stoupa 

1.         Pospíšil, Schiman, Studenovský, Peterková

2.         Chyle, Poslušná, Žak, Procházka

3.         Flossová, Jindráková, Janouch, Stoupa

4.         Ešnerová, Pánek, Vávra, Pešek


Turnaj "velmi" smíšených družstev Benešov - 23.4. 2010

Školu reprezentovali :  Marcela Kolářová, Kačka Ešnerová, Karolína Pánková, Růža Šachová, Eva Flossová, Jakub Paroubek, Jirka Pospíšil, Jan Šíd, Roman Chyle a Petr Stoupa

V pátek 23.4. se družstvo naší školy zúčastnilo turnaje  „velmi“ smíšených družstev v Benešově. Myšlenka turnaje, ve kterém každé družstvo tvoří učitelka, učitel, dvě děvčata a dva chlapci, pochází od nás ze Sedlčan. Takový turnaj pořádáme vždy v červnu již deset let. Prvního ročníku našeho turnaje se zúčastnilo i družstvo pořádající ZŠ Jiráskova z Benešova a od té doby se turnaj výše uvedeného formátu koná i v Benešově.

            V Benešově bylo celkem devět týmů, které byly rozlosovány do tří skupin. Naše kapitánka (Kačka) nás neomylně přilosovala do skupiny se ZŠ Vlašim (vítězem předchozích čtyř ročníků a horkým favoritem letošního turnaje). Třetím účastníkem skupiny byla ZŠ Postupice. V každém zápase jsme zahajovali se stejnou sestavou – Marcela Kolářová, Kačka Ešnerová, Kája Pánková, Jiří Pospíšil, Jakub Paroubek a Petr Stoupa. V průběhu turnaje se na hřiště dostali i náhradníci – Růža Šachová, Eva Flossová, Roman Chyle a Jan Šíd.

            Začínali jsme s Postupicemi a zpočátku jsme se nemohli zahřát na provozní teplotu – 1 : 5. Pak se ale začali dít věci. Hráli jsme výborný volejbal. Každý v týmu měl svou úlohu a té se dokonale zhostil. Velmi dobrým výkonem jsem zápas rychle otočili a jednoznačným skore 25 : 16; 25 : 14 jsme ukořistili první vítězství.

Nyní nás čekal favorit turnaje - ZŠ Vlašim s panem učitelem Zajíčkem, který pravidelně hraje krajský přebor. V prvním setu jsme soutředěným výkonem drželi krok se soupeřem. Na obou stranách se hrál super volejbal a diváci se do stavu 17 : 18 měli na co koukat. Bohužel koncovku setu jsme nezvládli a set získal po boji soupeř. Druhý set jsme, zřejmě pod dojmem zklamání z koncovky setu prvního, nezahráli dobře a byl to náš jediný nepovedený set v soutěži. Díky krutému hernímu systému nás tak čekal pouze zápas o 5. místo.

V něm jsme se utkali s Gymnáziem Benešov, o kterém šly zvěsti o velmi dobrých výkonech ve skupině. Nicméně náš rozjetý tým dal Gymnáziu šanci jen v úvodu prvního setu. Pak jsme soupeře jasně přehráli a i s hráči z lavičky zápas dovedli k jasnému vítězství. Obsadili jsme tedy konečné 5. místo. Velká škoda těžkého losu, neboť družstva na třetím a čtvrtém místě byla určitě k poražení a věřím, že i se ZŠ Jiráskova, která skončila na druhém místě bychom svedli tuhou a vyrovnanou bitvu.

Nebudu hodnotit jednotlivce. Vezmu to trochu obecněji. Silnou stránkou našeho týmu byl servis. Téměř bezchybný a v mnoha případech přesný (na slabší hráče soupeře) a účinný. Také s herními systémy se všichni sžili velmi rychle (Kája mi dokonce často radila, kde zrovna mám stát já). Pole hrálo bojovně. Jediný herní prvek, který nám občas dělal problémy byl příjem těžkých servisů.Všichni  mne překvapili, jak se skvěle adaptovali na rychlý volejbal, který v Benešově předváděla všechna družstva. Děvčata obětavě chodila za nahrávkou do hloubky pole a procento úspěšnosti nahrávek bylo velmi dobré. Kluci byli velmi dobří na smeči a sem tam se povedl i nějaký ten blok. Ne, nehráli jsme bez chyb (to bychom se vrátili z pohárem za 1. místo), ale v podstatě každý zahrál nejlépe, co jsem kdy viděl. Poslední věta se netýká mne - čekal jsem od sebe malinko lepší výkon, ale byl jsem trochu limitován zraněním.

Takže děkuji za výbornou reprezentaci a těším se na přebory do Příbrami (chlapci 11.5.; děvčata 13.5.) a 24.6. turnaj "velmi" smíšených družstev u nás v Sedlčanech.

Nějaké fotky z turnaje budete moci vidět ZDE.

Výsledky volejbalového turnaje "velmi"  smíšených družstev - 17.6. Sedlčany

 Ve středu 17.6. se uskutečnil volejbalový turnaj, jehož se zúčastnilo 5 "velmi" smíšených družstev - GOA Sedlčany, ZŠ Kamýk nad Vltavou, ZŠ Benešov - Karlov a dvě družstva z pořádající 1. ZŠ Sedlčany. Záměrem organizátora je vytvořit mezi dětmi a kantory na hřišti pohodovou, přátelskou atmosféru spolupráce, která by se v ideálním případě měla pak přenášet i do vztahů mezi učiteli a žáky ve školním prostředí.

Turnaj se po organizační i po sportovní stránce povedl. Nutno poděkovat pravidelnému sponzorovi našeho turnaje Povltavským mlékárnám Sedlčany za věcné ceny. Na hřišti byly k vidění zajímavé zápasy a v zvláště v podání vítěze turnaje - ZŠ Karlov z Benešova i výborný volejbal. Ale i ostatní družstva předváděla slušnou volejbalovou kvalitu.

Pořadí družstev po skončení všech utkání tedy bylo následovné :

1.         ZŠ Karlov - Benešov              8 b.

2.          ZŠ Kamýk nad Vltavou        5 b.

3.         1. ZŠ Sedlčany "A"               5 b.

4.         1. ZŠ Sedlčany "B"               2 b.

5.         GOA Sedlčany                       0 b.

Protože se hrála jen jedna skupina, měl jsem letos dobrý přehled i o výkonech reprezentantů "B" týmu. Začnu tedy jimi. Jejich výkony byly velmi proměnlivé. Dokázali zahrát hezký, bojovný volejbal (s GOA a s Benešovem) ale dokázali hrát zcela bez potřebného zaujetí (s 1. ZŠ Sedlčany "A" a s Kamýkem). K jednotlivým hráčům. Dobrý výkon podal Jirka. Dokázal zlepšit práci v poli a na síti, kde jsem od něho očekával tvrdé smeče to měl těžké - většina nahrávek nebyla ideálních. Dobře blokoval. Ondra střídal dobré chvilky s totálními výpadky. Ale ukázal, že kdyby více trénoval, tím stabilizoval svoji výkonnost, soupeř by se ho musel bát mnohem více než nyní. Danovi se poslední vystoupení v dresu naší školy příliš nepovedlo. Dává do úderů spoustu energie, ale bez potřebné přesnosti. Z děvčat bych asi nejvíce chtěl v "B" týmu pochválit Růžu. Příjemně mne svým výkonem překvapila. To neznamená, že by nemohla zlepšit příjem, nahrávku, ... , ale na své možnosti zahrála velmi dobře. Týně a Helče asi nejvíc scházela jistota na servisu a pohyb v poli. Jinak odvedly svůj standartní výkon. Verča pokazila první zápas, pak se rozehrála a pak jsem jí další působení v týmu tak trochu nespravedlivě zatrhl já. Ještě jednou se omlouvám. Tradičně velmi dobře zahrála Marcela se Slávou. Samozřejmě, že by se také našly chybičky, ale bylo jich minimálně.

Hodnocení "A" týmu se mi píše velmi těžko. Zahráli jsme 5 celkem pohodových setů, zvláště s GOA a první set s Kamýkem a v dalších třech setech nastal totální rozklad. Nepoložili jsme snad jediný míč a byli jsme úplně bezradní. Výkon v posledních třech setech nás nejen stál druhé místo, ale bohužel byl i trochu ostudný. Zkusím najít nejprve něco pozitivního :-) . Dobře jsme podávali - v této herní činnosti jsme jen vyjímečně chybovali a dokázali jsme soupeře přitlačit. S rostoucí kvalitou soupeře ale později již náš servis nebyl tak účinný. Jen malinko horší to bylo s naší přihrávkou, ani nahrávka nebyla tak špatná, ale největší slabinou (očekávanou) byla hra na síti a v posledních třech setech také příjem. Naše smeče byly většinou bez potřebné razance a blok byl téměř nulový (1 úspěšný blok za 8 setů je opravdu málo). Zcela jistě hrála svoji roli výšková převaha všech našich soupeřů.

Asi nemá smysl tady rozebírat jmenovitě, protože u každého to bylo zhruba stejné. Zahráli jsme svůj standart, ale nepřidali jsme nic navíc. A zopakování výkonu z tréninku, kde je to většinou jen taková plácaná je prostě v této konkurenci málo. Zvláště Bohouš, Kuba a Kája velmi dobře podávali, Áňa a Lenka se snažily na nahrávce, já jsem bojoval v poli, ani Denča, Kačka, Roman a Honza se neztratily.

 

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Výsledky volejbalového turnaje trojic

 V pátek 22.5. se uskutečnil volejbalový turnaj, jehož se zúčastnilo 27 „nadějných“ volejbalistů. Šanci dostali téměř všichni, kteří chodí (více či méně pravidelně, jako třeba Veroniky J) na volejbalový kroužek. Turnaj splnil mé očekávání tím, že opravdu všichni měli možnost se zapojit do hry. Ve třech prostě není kam se „schovat“. Zatímco v šestkovém volejbale si někteří příliš nepinknou. Také oceňuji snahu většiny týmů hrát opravdu na tři. Myslím, že se mi v rámci možností opravdu podařilo sestavit relativně vyrovnané trojice. Tam, kde to úplně nefungovalo, to bylo spíše dílem slabé aktuální formy některých jedinců než mým nadhodnocením jejich výkonnosti.

            Nyní k výsledkům. Celkovým vítězem (tipoval jsem před začátkem turnaje správně) se stala trojice  7.B ve složení Katka Ešnerová, Jirka Pospíšil, Roman Chyle, která těžila z vyrovnanosti týmu a obětavosti chlapců. Možná by to ještě chtělo větší klid a rozvahu při odbití míče.

            Na druhém místě (a nutno říci, že po tuhém boji) skončil tým ve složení Eva Flossová, Patrik Spilka a Ondra Matějka. Kluci odvedli velmi dobrý výkon, který byl ještě umocněný až nečekaně výborným výkonem Evy.

            Třetím týmem se po těsném boji o bronz stal tým složený z  Denisy Štěpánové, Růži Šachové a Bohouše Stuchlíka. Trojici svým výkonem táhl především Bohouš (oceňuji hlavně klid v týmu !!!), ale ani děvčata nezklamala.

            Čtvrté místo obsadila bojovná děvčata. Lenka Lišmanová, Helena Matějová a Veronika Lundáková. Slušný výkon a k bronzové příčce chyběl jen krůček. U některých úderů však holky vypadaly trochu laxně – nepodceňovat žádný míč !!!

Na páté pozici skončilo družstvo „ze strojíren“. Sourozenci Kája a Dominik Pánkovi a Lenka Stiborová. Vyrovnané družstvo – mistři těsných výsledků – v každém setu dali minimálně 12 bodů. Možná jsem očekával, že Kája by mohla výkonnostně trochu více v týmu vyčnívat.

            Šesté místo a největší zklamání turnaje. Veronika Papežová, Sabina Holanová, Míša Pšeničková a Jakub Paroubek,. Umístění tohoto týmu ovlivnilo několik faktorů – při skládání týmů jsem Veroniku zařadil do skupiny lepších volejbalistů a ona to svým výkonem nepotvrdila. Dvě začínající volejbalistky v týmu (ač se samozřejmě snažily a na své zkušenosti hrály dobře) se ukázalo být také trochu zatěžující pro tým. A konečně Jakubova rezignace na bojovnost.

            Sedmou příčku vybojovalo družstvo ve složení Bára Stiborová, Jan Šíd a Jakub Jonuzi. Hezký výkon. V podstatě dvě vítězství, dvě porážky – to je slušná bilance. Možná od Jakuba jsem čekal malinko méně chyb.

            Osmou příčku obsadilo družstvo, kde také figurovaly dvě začínající volejbalistky. Ale troufám si říci, že Jana Blandová  ani Anička Jindráková ještě nikdy nehrály lépe. Bylo na nich vidět jak se zlepšují s každým odehraným míčem. Týmu jsem to kazil především já (Dan J), ne úplně v ideální formě byla také Týna Weigertová.

Všem gratuluji k odvedeným výkonům a těším se zase někdy pod vysokou sítí.

 P.S. : V tělocvičně v pátek zůstali nějaké šperky, láhev a klíče. Vše k dostání u mne.

 Petr Stoupa 

1.         Ešnerová, Pospíšil, Chyle

2.          Flossová, Matějka, Spilka

3.         Štěpánová, Šachová, Stuchlík

4.         Lišmanová, Matějová, Lundáková

5.         Pánková, Stiborová L., Pánek

6.         Papežová, Holanová, Pšeničková, Paroubek

7.         Stiborová B., Šíd, Jonuzi

8.         Weigertová, Jindráková, Blandová, Stoupa

 

Velký turnaj trojic na naší škole

Abych dal příležitost zahrát si volejbalový turnaj všem (nebo téměř všem), kteří na volejbal chodí, rozhodl jsem se uspořádat volejbalový turnaj trojic. Proč trojic? Jde o to, že při volejbale ve třech jste častěji u míče, více si zahrajete, v podstatě se nemáte na koho vymlouvat, víte, že když míč letí vaším směrem, tak tam prostě nikdo jiný není, kdo by ho odehrál, musíte to udělat vy. Mohlo by to malinko přispět k Vašemu zlepšení se při hře samotné. Budete se muset více pohybovat, což se potom hodí i v šestkovém volejbalu. Rozdělil jsem Vás do trojic - snažil jsem se, aby všechny trojice byly přibližně stejné úrovně, což je ale samozřejmě těžké. Trojic je osm. Ty budou rozlosovány do dvou skupin - červené a modré. Ve skupinách sehraje každá trojice tři utkání (systém každý s každým). Nakonec se budou hrát zápasy o umístění - tedy první z obou skupin o celkové prvenství, druzí o celkové třetí místo, třetí ze skupin o celkové páté místo a konečně čtvrté trojice ze skupin budou bojovat o celkové sedmé místo.

Určitě odehrajeme jednu skupinu příští středu odpoledne (od 14:00 do 16:00) a dál se uvidí.

Složení trojic a rozlosování (provedla Kája Pánková a Míša Petržílková) :

Složení týmů se ještě může kosmeticky upravovat např. z důvodu nemoci, ...

Modrá skupina

Jakub Paroubek, Veronika Papežová (9.A), Sabina Holanová (6.B)

Lenka Lišmanová (9.B), Helena Matějová (9.C), Veronika Lunndáková (9.A)

Dan Hamberger (9.C), Kristýna Weigertová (9.C), Anna Jindráková (6.B), Jana Blandová (5.A)

Ondra Matějka (9.C), Patrik Spilka (9.C), Radek Janouch (7.B), Eva Flossová (6.B)

Červená skupina

Jiří Pospíšil, Roman Chyle, Kateřina Ešnerová (všichni 7.B)

Karolína Pánková (8.C), Lenka Stiborová (GOA), Dominik Pánek (5.A)

Jan Šíd (8.C), Jakub Jonuzi (5.A), Bára Stiborová (5.A)

Bohouš Stuchlík (9.C), Růža Šachová (8.C), Denisa Štěpánová(8.C)

 

 

Turnaj "velmi" smíšených družstev Benešov - 24.4. 2009

Školu reprezentovali :  Marcela Kolářová, Veronika Papežová, Lenka Lišmanová, Karolína Pánková, Kristýna Weigertová, Bohouš Stuchlík, Jirka Pospíšil, Patrik Spilka, Jakub Paroubek a Petr Stoupa

Do Benešova na tradičně silně obsazený turnaj smíšených družstev (družstvo tvoří učitelka, učitel, 2 holky věku ZŠ a 2 kluci věku ZŠ) jsme letos odjížděli bez větších ambicí vědomi si toho jak moc družstvu chybí tvrdý a spolehlivý smečař. Na turnaji bylo osm družstev z Benešova, Vlašimi, Týnce a Postupic.

Našim prvním soupeřem byl tým ZŠ Dukelská Benešov - jeden z favoritů turnaje (nakonec skončil na třetím místě). Nám se ovšem podařil husarský kousek, když jsme Duklu po velmi dobrém výkonu porazili 2 : 0 na sety. To byl překvapivý a nadmíru úspěšný vstup do turnaje. Ve druhém zápase jsme pak narazili na domácí ZŠ Jiráskova. Opět výborný zápas, který nám ale v koncovkách utekl a tentokrát jsme odcházeli se sklopenou hlavou my. V dalším utkání jsme chtěli bojovat o postup do semifinále, ale bohužel zápas se nám příliš nepovedl, chybovali jsme častěji než soupeř a tak se z výhry mohli radovat v Týnci. Tato prohra nás poslala do zápasu o 7. místo. Tam už náš tým nastoupil bez jiskry a zápas soupeři odevzdal. Mrzí mne to hlavně u sebe, měl jsem jako zkušený matador tým nahecovat a táhnout, ale místo toho jsem byl letargický a odevzdaný.

Trochu jsem se letos bál, že v Benešově budeme bojovat o poslední příčky (což se potvrdilo - konkurence je obrovská), ale taky jsem měl obavy, abychom si neuřízli volejbalovou ostudu. Ostuda se nekonala, sehráli jsme dvě výborná, jedno dobré a jedno bídné utkání, tedy aktiva převažují.

Příjemně překvapila děvčata. Kája hrála v životní formě - byla vynikající na servu, velmi dobrá na nahrávce a solidní práci odevzdala i v poli. O Lence platí v podstatě to samé - jen jak má přeci jen o něco více zkušeností, tak to nebylo tak překvapivé jako u Káji. Dobře hrály i Veronika s Kristýnou ačkoliv Týna nedostávala tolik příležitostí. A abych dokončil hodnocení děvčat - velmi dobře hrála přes bolestivé zranění i Marcela.

Z kluků podal asi nejlepší výkon Kuba těsně následován Bohoušem. Oba dobře servírovali, bojovali v poli, slabší byl útok, ale to jsme věděli předem, že tam nás bota tlačí nejvíce. Patrik s Jirkou střídali slabší chvíle s lepšími. U Jirky mne mrzelo, že se častěji nepokoušel tvrdě zakončit. No a bohužel vůbec nejhorší na hřišti jsem byl letos já. Slabý a nepřesný servis, bídná hra na síti (ať již smeč nebo blok - ono těch 10 kg navíc se prostě někde musí projevit), slabé pole a hlavně jsem strašně málo hecoval tým. Sypu si popel na hlavu, ale již se těším na 17.6., kdy bude velký turnaj smíšených družstev u nás.

Pár fotografií z turnaje naleznete ZDE.

 

 

 

Okresní přebory žáků základních škol 2009 - Příbram 23.4. - chlapci, 28.4. - děvčata

Děvčata

Školu reprezentovaly :  Veronika Papežová, Lenka Lišmanová, Karolína Pánková, Růža Šachová, Helča Matějová , Kristýna Weigertová, Sabina Holanová, Kačka Ešnerová, Denisa Štěpánová a Veronika Lundáková

Na turnaji děvčata odehrála celkem čtyři utkání a hrála celkem dobře. S jejich výkonem a přístupem musím být spokojen. Nejprve se utkala s ZŠ Rožmitál. Na soupeřkách bylo vidět, že volejbal hrají i v oddíle, byly pohyblivější bez výraznější slabiny v poli a celkem bez problému naše děvčata přehrávala ve všech směrech. Ve druhém utkání jsme hráli s ZŠ Březnice a stejně jako kluci i my jsme Březnici přehráli a to celkem jasně. Za zmínku  stojí sedm přímých bodů z podání v řadě Káji Pánkové. Pak jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi naší skupiny ZŠ Školní Příbram. Opět naše příliš měkká hra, bez bloku, bez smeče, kterou soupeř tvrdě trestal. Prohra 0 : 2. V posledním utkání jsme nastoupili proti Gymnáziu Příbram a po vyhraném 1. setu holkám narostlo sebevědomí. Nicméně pak kupily chybu za chybou a zápas 1 : 2 prohrály. I tak se jim s bilancí jedna výhra, tři prohry podařilo obsadit třetí místo ve skupině.

 Výsledek nic moc, výkon asi taky. Holky bojovaly, snaha byla zřejmá, ale v sestavě jaká letos jela, se nemohl očekávat výraznější úspěch. Kája s Lenkou odehrály turnaj asi nejlépe, ale přece jen ani ony se nevyvarovaly některých chybiček. Obecně se dá říct, že všem našim holkám dělal problém pohyb, rychlá reakce a někdy i koordinace pohybu. Ale holky jsou výborný, prohrami si nenechaly zkazit náladu a společně vymyslely návštěvu Aquaparku. Bylo to všechno prima. A jak jim to všude slušelo se můžete podívat ZDE.

 

Chlapci

Školu reprezentovali :  Jakub Paroubek, Bohouš Stuchlík, Jan Šíd, Jirka Pospíšil, Roman Chyle, Ondra Matějka, Dan Hamberger, Patrik Spilka, Jakub Jonuzi a Dominik Pánek

Na turnaji hoši odehráli tři utkání a hráli na hranici svých možností. S jejich výkonem a přístupem musím být spokojen. Nejprve se utkali s "fotbalovou" 3. ZŠ Příbram. To je škola plná sportovně nadaných (vybraných) kluků. Poráželi nás i v době, kdy jsme bývali silní, porazili nás i letos, ale výkon našich mne docela mile překvapil. Samozřejmě, že jsme hráli v podstatě bez smeče a bloku, ale to při letošní sestavě nemohl nikdo ani očekávat, ale bojovalo se a v poli a na servu se moc nechybovalo. Ve druhém zápase jsme hráli se srovnatelným soupeřem - ZŠ Březnice. Po lítém boji se nám podařilo zvítězit. No a nakonec nás čekal domácí tým - tedy kluci z volejbalové 1.ZŠ - líhně talentů pro extraligový Vavex Příbram. Nenchali hrát A tým, nastoupilo jejich béčko, ale i tak to měla být jasná záležitost. Nicméně jejich chybami a naším relativně dobrým výkonem se stalo, že v polovině 1. i 2. setu naši kluci vedli, na což reagoval soupeřův trenér, zostra křičel a oba sety nakonec těsně vyhráli domácí.

S bilancí jedna výhra, dvě prohry odjížděli kluci domů na třetím místě ve skupině. Výsledek nic moc, ale potěšil mne zejména výkon Jakuba Jonuzi, což je společně s Dominikem ještě páťák!!! V této dvojici vidím ohromný potenciál a k nim upínám své naděje, že třeba zase někdy s klučičím týmem nakouknem do krajského kola. Moc mne mrzí, že se k nim nechtějí připojit další kluci z toho samého ročníku, protože jsou tam kluci vyloženě talentovaní (např. David Otradovec, ...). Pak, pokud by všichni vydrželi až do devítky bychom za tři, čtyři roky mohli mít vynikající družstvo.

Dále velmi dobře zahráli i Bohouš, Patrik a Jakub Paroubek. Světlejší okamžiky se slabšími střídali Jirka, Roman, Honza,  Dan a Ondra, ale vyloženě nezklamal ani jeden z nich. Děkuji jim všem za reprezentaci školy. Pár fotek můžete otevřít ZDE.

 

 

Okresní přebory žáků základních škol - Příbram 15.4. - chlapci, 17.4. - děvčata

Chlapci (termín úterý 15.4) : Filip Pohnán, Lukáš Sedloň, Jan Kolín, Jiří Havlíček, Václav Filip, Jakub Paroubek, Bohouš Stuchlík, Jan Šíd

mimořádný trénink v pondělí 14.4. ráno od 645 , účast nutná !!!!!!! (po tréninku dostanete dresy)

sraz v úterý 15.4. 2008 v 635 na autobusovém nádraží (stanoviště u pošty)

s sebou boty do haly !!!!, dres, kraťasy, dostatek pití a sváču.

Hrajeme v  šestičlenné skupině na 1. ZŠ Příbram. Naši soupeři jsou: 1. ZŠ Pb (ale jen amatéři), 5. ZŠ Pb, ZŠ Milín, ZŠ Kamýk, ZŠ Rožmitál. Domnívám se, že těžké to bude především s Kamýkem, ale i jiní soupeři mohou být silní. Co se sestavy týče, zahrajete si určitě všichni, ale v základu nejspíše budou : Filip, Lukáš, Honza Kolín, Jirka, Jakub a Bohouš. Na střídačce začne asi Vašek s Honzou Šídem.

Hraje se systémem každý s každým. To znamená, že nás čeká pět zápasů (pokud všechna přihlášená družstva dorazí). Vítěz skupiny jde do finále, druhý hraje zápas o třetí místo. Bylo by hezké skončit do druhého místa ve skupině a hrát o umístění, ale bude to těžké. Budeme bojovat. Návrat domů se bude odvíjet od naší úspěšnosti, ale počítám nejpozději okolo 15.30. Filip pojede autobusem, který do Sedlčan přijíždí přesně v 14.00.

  

Děvčata (termín čtvrtek 17.4.): Zuzka Jonuzi, Pája Eršeková, Venda Humhalová, Radka Kratochvílová, Lůca Míková, Denisa Bartoňová, Růža Šachová, Elizabeth Janoušková, Petra Kuthanová, Pavla Kuthanová.

Trénink ve středu od 1445, dostanete dresy

Sraz ve čtvrtek 17.4. 2008 v 635 na autobusovém nádraží (stanoviště u pošty)

s sebou boty do haly !!!!, dres, kraťasy, dostatek pití a sváču, dobrou náladu a hlavně formu!!!

Hrajeme v šestičlenné skupině na 7. ZŠ Pb. Naši soupeři jsou 7. Pb, 5. Pb, ZŠ Rožmitál, 2 ZŠ Dobříš a G Dobříš. Hraje se systémem každý s každým. To znamená, že nás čeká pět zápasů (pokud všechna přihlášená družstva dorazí). Vítěz skupiny jde do finále, druhý hraje zápas o třetí místo. Sílu soupeřek jen těžko odhaduji. Ale pokud zahrajeme na hranici našich možností, tak bychom měli bojovat o první, druhou příčku ve skupině. Je třeba být od prvního do posledního míče opravdu soustředění. Hýbat se a bojovat. Prostě nám ten míč nesmí spadnout na zem. Pokud se udělá chyba (a chyby určitě přijdou, to k tomu patří), tak na ni hned zapomenout a myslet na příští míč. Věřím Vám.

Sestava? Tady je víceméně jasno. Základ budou tvořit Zuzka, Pája, Venda, Radka, Lůca a Denisa. Do hry se určitě dostane i Růža. Co se týče Bety, Petry a Pavly na rovinu říkám, že se jedou především podívat a na hřiště se dostanou jen sporadicky. Jejich čas přijde za rok. Pokud za těchto podmínek nebudete chtít holky jet, tak za mnou přijďte a domluvíme se.

Návrat domů se bude odvíjet od naší úspěšnosti, ale počítám nejpozději okolo 15.30.7. ročník volejbalového turnaj "velmi" smíšených družstev na 1. ZŠ Sedlčany

Fotečky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE

    Ve čtvrtek 21.6. 2007 pořádala naše škola, 1. ZŠ  Sedlčany již sedmý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Turnaj je zajímavý již tím, že v jednom týmu musí hrát jedna žena (učitelka), dvě děvčata (do 15 let) jeden muž (učitel) a dva chlapci (také do 15 let). Turnaje se zúčastnilo osm družstev:  příbramská ZŠ  Bří. Čapků , dvě benešovská (ZŠ  Karlov a ZŠ  Dukelská), tři družstva pořádající 1. ZŠ  Sedlčany, družstvo ZŠ Neveklov a ZŠ Kamýk.

    Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se utkala systémem každý s každým. Z obou skupin pak postupovala dvě nejlepší družstva do semifinále. Vítězové semifinalových utkaní hráli pak o prvenství na turnaji a poražení ze semifinále o třetí místo.

    Ve skupině A se utkaly týmy Dukelské, Neveklova, Bří. Čapků a domácí 1. ZŠ Sedlčany "A". Skupina to byla velmi kvalitní a celkem vyrovnaná. Snad jen družstvo pořádajících Sedlčan bylo přece jen kvalitativně o kousek vepředu. Boje se tedy "rozhořely" především o druhé postupové místo a o všem rozhodl až poslední set, ve kterém trochu překvapivě podlehla Dukelská Čapkům a tím přenechala druhou postupovou pozici Neveklovu. Z prvního místa postupovala 1. ZŠ Sedlčany.

    Ve skupině B se střetla družstva ZŠ Karlov, ZŠ Kamýk a dvě družstva Sedlčanských "B" a"C". V této skupině trochu překvapil Kamýk a našemu béčku (mnou favorizovanému na druhé postupové místo) se nepodařilo postoupit do bojů o medaile. Ale rozhodovalo opět pár míčů (prohra  24 : 26 s Karlovem a 25 : 23 s Kamýkem). S pěti body tedy postupoval Karlov, se čtyřmi Kamýk a na naše týmy zbylo třetí a čtvrté místo ve skupině. Myslel jsem si, že i céčko by mohlo víc míchat karty, ale bylo citelně oslabeno o nemocného Honzu Kolína.

V semifinále celkem bez potíží přehrál domácí A tým Kamýk a Karlov si stejným způsobem poradil s Neveklovem. To zápasy o umístění byly o poznání napínavější. V boji o třetí místo rozhodl o zisku bronzového stupínku až třetí set a přeci jen volejbalovejší Neveklov se mohl při své premiéře na turnaji radovat ze třetího místa. Ve finále pak stejným poměrem, tedy 2 : 1 na sety zvítězil tým 1. ZŠ Sedlčany "A" nad Karlovem a poprvé v historii turnaje zvedl nad hlavu putovní pohár pro vítěze.
   
Celkové pořadí :

1.     1.ZŠ Sedlčany "A"
2.     ZŠ Karlov
3.   ZŠ Neveklov
4.     ZŠ Kamýk
5.    1. ZŠ Sedlčany "B"
6.    ZŠ Dukelská
7.
ZŠ Bří. Čapků Příbram
8.    1. ZŠ  Sedlčany "C"

Hodnocení výkonů? Bohužel organizační povinnosti mi letos znemožnily "výlet" do druhé základní skupiny, tak nemohu hodnotit výkony reprezentantů naší školy z týmů "B" a "C". Ale všichni tvrdili, že byli spokojení a že si hezky zahráli. O členech vítězného týmu mohu hovořit jen v superlativech. Pavel "řádil" na smeči (což se očekávalo). Mne spíš zaujala jeho práce v poli. Perfektně si uměl nalézt místo, kam směřoval soupeřův útok. Vůbec pole bylo silnou stránkou nejen našeho týmu! Milena nevypustila jediný míč a na nahrávce byla velice přesná (dle mého soudu nejlepší výkon, co jsem od ní kdy viděl). Pro mne největším překvapením v našem týmu byl výkon Honzy. Dlouho jsem váhal mezi ním a Kubou, koho nominovat do áčka. Trochu jsem se bál u Honzy servisu a smeče. Obojí na výtečnou! K tomu  vynikající reakce v poli a byl z toho výkon, před kterým smekám. Zuzka opět ukázala své perfektní nohy (teď myslím rychlé nohy, když dokázala dojít za nahrávkou i hluboko do pole) a smečovat z jejích nahrávek je prostě požitek. Pája se zlepšuje s každým těžkým zápasem a byla také výborná v poli i na servu.
Myslím, že jako tým jsme všichni výborně podávali a poctivě bojovali. Naše výhra byla zasloužená. Gratuluji!


Smolné druhé místo v kvalifikaci o přebor republiky

 
Ve čtvrtek 31.5. odjelo torzo našeho volejbalového družstva na kvalifikaci do Neratovic. Zdeněk Hrůša byl nemocen a Lukáš Sedloň se k autobusu nedostavil. Ze tří vítězů krajských přeborů (Jižní Čechy - Gymnázium Písek, Plzeňský kraj - ZŠ Nepomuk a 1. ZŠ Sedlčany jako druhý postupující ze středočeského kraje), kteří se v kvalifikaci střetli systémem každý s každým, postupoval jen vítěz.

V prvním zápase se ZŠ Nepomuk jsme jasně vyhráli první set 25 : 16 a náš tým byl jasně volejbalovější. Bohužel ve druhém setu přišel nepochopitelný výpadek a my jej prohráli 21 : 25. V tie breaku jsme se dlouho báli o výsledek ale nakonec jsme jej získali pro sebe poměrem míčů 15 : 11.

Druhý zápas proti Gymnáziu Písek byl o poznání kvalitnější. První set získal soupeř poměrem míčů 25 : 21 ale ve druhém setu jsme zlepšenou hrou v poli zápas zdramatizovali a sadu jsme vyhráli 25 : 22. Ve třetím setu soupeř již na začátku odskočil o několik míčů a získaný náskok již udržel až do konce.

Skončili jsme tedy na druhém místě této kvalifikační skupiny, což znamená, že jsme obsadili 7.- 11. místo v celé republice a to je myslím úspěch jako hrom.

Na pár snímků z kvalifikace se můžete podívat ZDE.
 

Historický úspěch volejbalistů 1. ZŠ Sedlčany !!!

 
Včera 24.5. 2007 dosáhli volejbalisté naší školy historického úspěchu, když se jim podařilo na krajském přeboru základních škol obsadit skvělé druhé místo!  Tímto umístěním si zároveň vybojovali postup do kvalifikace o republikové finále. Příští čtvrtek tak nastoupí proti vítězům kvalifikace jihočeského a plzeňského kraje. Držte jim prosím palce. O úspěch se zasloužili : Pavel Kortan, Jan Spálenka, Jakub Pařízek, Jiří Pech, Filip Pohnán, Zdeněk Hrůša, Jan Kolín a Lukáš Sedloň.

Krajského finále se účastnilo celkem 8 družstev - vítězů okresních finále, která byla rozlosována do dvou skupin. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým. Pavel nám vylosoval skupinu A, ve které jsme se postupně střetli se 3. ZŠ Slaný, ZŠ Generála Klapálka Kralupy nad Vltavou a ZŠ Komenského Nymburk. Opticky to vypadalo, že to jsou "hratelní" soupeři. V prvním zápase se 3. ZŠ Slaný jsme také hned od počátku šli do vedení a nepřipustili jsme žádné drama. Celkem snadno, po setech 25 : 19 a 25 : 16 jsme získali první body do tabulky. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Kralupským. V prvním setu jsme se opět, tentokrát ale po lítém boji prosadili a set získali poměrem míčů 27 : 25. Druhý set ale přišla první velká krize a  dostali jsme nakládačku 12 : 25. Třetí set byl velmi dramatický, ale nakonec, po několika chybách v závěru jsme odešli poraženi 13 :15. V posledním utkání ve skupině jsme hráli se ZŠ Komenského Nymburk. Opět podobný scénář jako ve druhém zápase. První set jasně v náš prospěch 25 : 16, ve druhém setu jsme pustili soupeře do vedení a set jsme prohráli 22 : 25. Třetí set jsme ale tentokrát zvládli a zvítezili 15 : 11. Po překvapivé prohře Kralup se Slaným jsme postoupili do semifinále dokonce z prvního místa.

   V něm jsme narazili na ZŠ Zruč nad Sázavou. Soupeř při rozcvičování vypadal velmi dobře, ale při hře samotné se ukázalo, že bez náhry, ani sebelepší smečař nic nezmůže. Soupeř byl naprosto neškodný a my hráli velice dobře. Po setech 25 : 16 a 25 : 12 jsme postupovali do finále!!!

V něm nás čekaly (již podruhé) Kralupy. Vůbec bylo docela zajímavé, že týmy z naší skupiny vždy porazily družstva ze skupiny B. Finále jsme již hráli celkem bez motivace, protože postup do kvalifikace o republiku jsme měli již jistý. Podle toho to na hřišti také vypadalo. Po odevzdaném výkonu jsme kralupským podlehli 0 : 2  na sety. Tedy 2. místo v krajském finále.

Kdybych měl hodnotit výkony jednotlivců, tak dle očekávání jedničkou v našem týmu je Pavel. Dokázal organizovat hru, hecovat, smečovat, blokovat a to vše na velmi vysoké úrovni. V podtsatě nechyboval. Možná se nemusel tolik bát na servu a trošku přitlačit. Velmi dobrý výkon odvedl Honza. Nahrávka je jedním z nejdůležitějších postů a náš nahrávač č. 1 svou úlohu splnil. Dokázal si pro míč dojít i hluboko do pole a většina jeho nahrávek mířila tam, kam měla. Honza taky dobře servíroval , měl dobré pole a na servu kazil méně, než jsem čekal. Kuba měl jistý servis, celkem dobré pole, a na síti zahrál několik skvělých míčů. Nicméně bude potřeba si dát pozor na takové ty přetlačované míče nad sítí, do kterých bude muset jít Kuba razantněji a oběma rukama. Jirka v roli druhého nahrávače také docela v pohodě. Jen někdy trochu zbytečně riskoval nahrávku za hlavu (ještě ke všemu na horšího smečaře). Příjemně překvapil na příjmu. Filip se dokáže výborně pohybovat v poli a to je jeho nejsilnější zbraní. Celkem slušně servíroval a na síti zdaleka tolik nechyboval jako na okresním kole v Příbrami. Velmi dobrý výkon. Zdeněk, to je smutná kapitola. Velmi šikovný - druhé nejlepší pole, hned po Filipovi, ale během jednoho tréninku se prostě podávat, nahrávat, blokovat ani smečovat nemůže naučit. A přitom všichni víme, že během roku by dokázal Pavlovi velmi dobře sekundovat. Nevadí, musíme pracovat s tím co máme a Zdeněk pokud vezmeme v úvahu, že byl podruhé letos na hřišti, tak byl velmi dobrý. Honza ani Lukáš příliš šancí nedostali, ale jsem rád, že je s sebou máme. Za prvé velmi dobře povzbuzují a za druhé vím, že kdyby něco můžu je do hry nasadit a svou úlohu si na hřišti dokáží splnit. To, že se ta chvíle na hřišti Lukášovi zrovna nevyvedla nic neznamená. Vím, že dokáže zahrát lépe.

Můžete se podívat na fotečky ZDE.


Stříbro na turnaji "velmi" smíšených družstev v Benešově !!!

 
Přece jen pár fotek převzatých z webu ZŠ Jiráskova můžete shlédnout ZDE.
Tak konečně to tam spadlo. Po čtyřech čtvrtých místech a výsledkovém propadáku v loňském roce se podařilo našemu týmu ve složení Milena Hellerová (učitelka), Zuzka Jonuzi (8.B), Jitka Janoušková, Aneta Lišmanová (obě 9.B), Pavla Eršeková (8.A), Pavel Kortan, Honza Spálenka, Jirka Pech, Kuba Pařízek (všichni 9.C) a Petr Stoupa (učitel) vybojovat umístění na stupních vítězů a odvézt si domů pohár za druhé místo. V konkurenci deseti škol je to obrovský úspěch. Co k němu vedlo?

Za prvé dobrý los. Do skupiny nám Zuzka vytáhla ZŠ Postupice, ZŠ Týnec nad Sázavou, ZŠ Vlašim-Sídliště a ZŠ Benešov-Karlov. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým na jeden hraný set.
Za druhé trocha štěstí v koncovce prvního duelu. V něm jsme se utkali s Postupicemi a jen obtížně jsme se probouzeli a statickou hrou bez "šťávy" dospěli ke skóre 19 : 24. Pak se nám ale přesným servisem na slabinu soupeře a pozornou obranou na síti podařilo téměř zázračně zápas dovést do vítězného konce 26 : 24 pro 1. ZŠ Sedlčany.
Za třetí výborný výkon celého družstva. Od druhého zápasu jsme pak předváděli vynikající volejbal. Nejvíce to odnesl Týnec, který jsme vyprovodili s výsledkem 25 : 6!!! Z toho je vidět, že náš tým téměř nechyboval, neboť soupeř zdaleka nebyl tak slabý jak se může podle výsledku zdát. Ani Vlašim-Sídliště nebyla schopna příliš vzdorovat a i ona odešla se sklopenou hlavou (25 : 16). Poslední zápas ve skupině s Karlovem byl klíčový pro nasazení do semifinále. Poražený z tohoto duelu měl nastoupit proti jednoznačným vítězům druhé základní skupiny (Vlašim-Vorlina) a tomuto soupeři jsme se chtěli v semifinále vyhnout. Ovšem Karlov jsme ještě nikdy neporazili! Odehráli jsme ale dobré utkání a v koncovce jsme bodovali jistěji než soupeř. I Karlov jsme porazili 25 : 21.

Tedy postup do semi z prvního místa ve skupině. V něm jsme se utkali s během dne neustále se zlepšující ZŠ Benešov Dukelská. V prvním setu (zápasy o umístění se hrály již na dva vítězné sety) jsme předvedli famózní výkon a soupeř nebyl schopen klást odpor. První set : 25 : 14. Ve druhém setu se ale nadechl soupeř a devítibodovou !! šňůrou při našem slabším postavení a především neprostupnými bloky získal set pro sebe. V tu chvíli hrál výborně soupeřův dvoumetrový kantor a my nenašli recept jak položit míč na zem. V tie breaku jsme si pohlídali postavení a volejbalová kvalita na naší straně se prosadila - 15 : 11. Byli jsme tedy ve finále!!!

V něm nás čekal favorit soutěže Vlašim-Vorlina. Byli jsme již trochu unavení a v prvním setu byl cítit respekt před soupeřem. První set jasně ve propěch soupeře 17 : 25. Ve druhém setu jsme hráli mnohem uvolněněji a najednou to šlo. Dokázali jsme překonat bloky na síti, dokázali jsme pochytat tvrdé smeče soupeře v poli a set jsme získali poměrem 25 : 22. V tie breaku jsme bojovali ale nakonec a přiznejme, že spravedlivě se radoval soupeř 10 : 15. Po jediné prohře ve finále obsadil tedy tým 1. ZŠ Sedlčany 2. místo.

Pokusím se zhodnotit výkon jednotlivců. Jednoznačně největší oporou našeho týmu byl Pavel. Byl to jasně nejlepší kluk ze všech týmů a trochu mne mrzí, že se nevyhlašovali nejlepší hráči. Na smeči téměř nekazil a byl výborný i v poli. Možná mohl na servu trochu přitvrdit. Pavlovi dobře sekundovala a svou úlohu první nahrávačky výborně splnila Zuzka. Má rychlé nohy a velmi dobře čte hru. Její náhry byly výborné. Druhou nahravačkou byla Milena a je obdivuhodné, že ač s námi netrénuje okamžitě pochopila herní systém a její výkon na nahrávce, v poli i na servu snese nejpřísnější měřítko. Ač se to nemá, musím letos pochválit i sám sebe. Na postu druhého smečaře jsme celkem obstál. Hrál jsem dobře v poli, výborně jsem servíroval a ještě lépe koučoval :-) . Honza, Kuba a Jirka se pravidelně střídali na postu univerzála a všichni tři sehráli výborné zápasy. Také přidávali důležité body. Jestli můžu hovořit o nějakém překvapení, tak to byl především jejich vyrovnaný a kvalitní výkon. Silnou stránkou Kuby byl servis a hra na síti, Honza tradičně výborné pole, velmi dobrá přihrávka a neztratil se ani  na saku, Jirka na servu to je jistota a určitě zlepšil i pole. Stejně jako kluci se prostřídávala děvčata Aneta, Jitka a Pája. Platí pro ně totéž co o hoších. Vyrovnané a kvalitní výkony. Pája výborně na servu, dobře v poli, Aneta dobré pole a nahrávka, Jitka dobrý servis a pole.

Všem hráčům děkuji za odvedený výkon a vzornou reprezentaci naší školy a těším se na 21.6., kdy se turnaj stejného formátu jako v Benešově bude hrát u nás. Mrzí mne, že jsem zapomněl vzít foťák, tak z tohoto tak úspěšného turnaje nejsou k dispozici žádné fotky.
 

Podrobnější hodnocení okresních přeborů

Začnu chlapci. Po bezproblémových zápasech ve skupině, kdy všechno šlapalo, jak mělo a případné chyby soupeř obvykle netrestal, se lámal chleba v jediném zápase proti silnému protivníkovi a ten jsme psychicky nezvládli. Po každé chybě přišel útlum a na soupeře jsme nevyvinuli v podstatě žádný tlak. Bohužel právě v rozhodujícím zápase bylo těch chyb nejvíce (smeče v autech - Filip, Pavel; chyby na servu - Lukáš; špatný příjem - Kuba; ...).
Pavel - bylo možná také mojí chybou, že jsem Pavlovi tolik věřil a naordinoval jsem mu útoky středem ze zadní zóny. Nemá je ještě zažité a často chyboval. Nutno ještě poznamenat, že na tento typ útoku jsme také nezvládli nahrávku. V jiných činnostech ale předvedl velmi dobrý výkon.
Honza - byl nejméně chybujícím hráčem. Zvládl všechny činnosti na slušné úrovni.
Filip - byl vynikající v poli, slušně podával, ale při útoku totálně selhal.
Jirka - odvedl svůj standard s problémy na síti ale v poli a na servu vcelku dobré
Kuba - pouhý půl rok volejbalové praxe byl jistě znát především na bagříku, ale právě vzhledem k malým zkušenostem, dobrý výkon
Lukáš - nešťastný servis. Jinak velká škoda, že na tréninky Lukáš zabloudí jednou za měsíc. V poli pohyblivý s dobrým výskokem. Technika odbití je ale slabá právě malou praxí.
Honza - pustil jsem jej hrát jen málo, ale je šikovný a doufám, že vydrží, nebude si již nic lámat a bude oporou za rok. Na to, že hraje měsíc odbíjí dobře technicky.
Jirka - Při hře mne až příjemně překvapil. Nekazil. Bohužel výkonostní "díra" mezi náhradníky a základní sestavou je prostě obrovská, tak mnoho příležitostí nedostal.
Sláva - Byl na hřišti jen na několik málo míčů, tak jeho výkon nelze hodnotit.

Nyní děvčata.
Zuzka - s vyjímkou prvního zápasu velmi dobrý výkon v poli a na servisu. K odvážnějšímu zakončení se bohužel nedostala - nebylo nahráno.
Aneta - všechno bylo odpinkáno velmi pěkně až na chyby na servu a pohyb. Na "bruslích" se prostě volejbal hraje velmi těžko.
Jitka - dobrý výkon, ale stejně jako většina holek se rozhýbala až od druhého zápasu
Pája - chybám se nevyhnula, ale postupně se její výkon zlepšoval. Velmi dobrý servis.
Radka - příjemné překvapení. Dobrý pohyb a celkem slušné odbití spodem i horem. Zažila i měnění míst při hře. Pochvala.
Lenka - střídala výborné okamžiky v poli s malinkými výpadky, ale jsem také velmi spokojen. Oproti mému očekávánií dobře podávala.
Míša, Lůca, Lucka, Bára - tak jak jsem očekával, nebyl cítit rozdíl na výkonu družstva pokud hrála některá z náhradnic. Potvrdily, že děvčata mají široký vyrovnaný hráčský kádr.

Děvčata vybojovala 5. - 6. místo v okresním kole přeboru základních škol!!!

Jen velmi rychle ihned po příjezdu z Příbrami několik postřehů. V prvním zápase velmi vyrovnané základní skupiny jsme narazili na pozdějšího vítěze ZŠ Rožmitál a bohužel jsme po ránu nebyly úplně ve formě. Chybovaly jsme častěji než soupeř a důsledkem toho byla prohra 0 : 2 na sety. Do druhého zápasu s G Příbram jsme vstoupily o poznání lépe a první set celkem jasně vyhrály.Druhý set jsme ale nezvládly a bohužel jsme nakonec podlehly i v tie breaku. Naše hra ale byla již o poznání lepší. V podstatně lepších výkonech jsme pak již pokračovaly i v dalších dvou utkáních, ve kterých jsme porazily 7. i 3. ZŠ Příbram shodně a bez problémů 2 : 0 na sety. V konečném pořadí na nás tedy zbylo 3. místo ve skupině, cuž znamená 5. - 6. místo celkově. To není vůbec špatné. Podrobnější hodnocení jednotlivců dodám po neděli.
Na fotky se můžete podívat ZDE a ZDE.

Výborné druhé místo na přeborech základních škol chlapců!!!

Jen velmi rychle ihned po příjezdu z Příbrami několik postřehů. Základní skupinu jsme jasně vyhráli, když jsme žádnému z protivníků nedovolili uhrát v žádném setu více jak 14 míčů. Kluci hráli uvolněně a v pohodě. Je pravda, že soupeři nám to hodně usnadnili množstvím chyb. Postupně jsme tedy porazili ZŠ Milín, 1. ZŠ Příbram a ZŠ Kamýk. Vše shodně 2 : 0 na sety.

Ve finále jsme narazili na 3. ZŠ Příbram a hned bylo vidět, že  fotbalistům (je to sportovka zaměřená na fotbal) je pohyb a míčovky vlastní. Byl to velice silný protivník.V prvním setu jsme zaspali úvod a pak když jsme trochu stáhli, podařilo se nám vyrobit hrubku. Tím výkonem ten set nešel vyhrát. Odešli jsme poražení 25 : 18. Ve druhém setu se nám naopak podařil úvod, pak jsme trochu propadli ve střední části setu, ale v koncovce (23 : 25) jsme opět udělali chyby, které rozhodli (asi spravedlivě) o vítězi. Tím se stalo družstvo 3. ZŠ Příbram. Na druhém místě skončil náš tým a třetí 2. ZŠ Dobříš. Podrobnější hodnocení jednotlivců dodám po neděli.
Na fotky se můžete podívat ZDE.

Hodnocení přípravného utkání s GOA a posledního tréninku

Ve středu 4.4. 2007 se chlapci utkali s týmem GOA. Za GOA nastoupili hráči o cca  3 roky starší než naši kluci, kteří hrají již několik let a někteří dokonce trénují za mužský tým Tatranu Sedlčany. Byl to tedy silný soupeř. Porážka 1 : 3 na sety lze tedy hodnotit jako úspěch. Jsem rád, že jsme si vyzkoušeli jednotlivé herní varianty, měnění postů při hře, útok ze zadní zóny, ... .
Kluci se na utkání dobře koncentrovali a moc se mi líbilo, jak Pavel kluky dirigoval a povzbuzoval. To je přesně to, co od něj očekávám. Nejen výborná hra, ale také práce pro tým. Ale mohu pochválit vlastně všechny za pěknou hru. Neočekávám, že na turnaji v Příbrami by byl nějaký soupeř tak silný jako tým GOA. Po takovém výkonu bychom opravdu mohli turnaj vyhrát. Snad to vyjde, držte palce.
Jsem také velmi potěšen 100% účastí děvčat na posledním tréninku. Rozhodl jsem se, že na poslední volné místo v základní sestavě postavím Radku. Na tréninku to docela šlo. Pokud holky budou chtít bojovat a správně se nabudí, mohly by zahrát také docela dobře. Uvidíme, dva dny na které se těším již od začátku školního roku jsou před námi a já jsem silně nervózní. Cítím šanci na úspěch ale zároveň se trochu bojím, že to nevyjde.


Okresní přebor ZŠ Příbram

Okresní přebory jsou za dveřmi. Ve středu 11.4. pojedou bojovat o doposud nejlepší umístění za posledních 15 let chlapci. Byli nalosováni do skupiny, ve které se postupně střetnou s týmy ZŠ Milín, 2. ZŠ Dobříš, 1. ZŠ Příbram a ZŠ Kamýk. Podařilo se mi domluvit s ředitelem okresního kola na poslední chvíli možnost startu všech žáků druhého stupně. To znamená, že Filip s Lukášem mohou nastoupit!!!   Nominováni jsou : Pavel Kortan, Honza Spálenka, Jirka Pech, Kuba Pařízek (vše 9.C). Dále pak  Filip Pohnán a Lukáše Sedloň (7. C), Honza Kolín, Jirka Havlíček (8. C), Slávek Zikán (8. B).
Základní sestava by mohla nastoupit v tomto složení :  Pohnán, Pech, Pařízek (Kolín), Kortan, Spálenka, Sedloň . Dle průběhu zápasů dostanou nějakou šanci ukázat své umění i ostatní nominovaní.

V případě, že nezasáhne nemoc, či zranění, měli bychom se poprat o postup. Tak využijte všech tréniků před 11.4. ke zlepšení své hry!!! Zítra ve středu 4.4. od 14:45 poslední přípravné utkání s GOA. Poslední trénink bude v úterý 10.4. ráno. Cílové prémie jsou stejné jako loňský rok. Za postup vynikající palačinka se šlehajdou!!!!

Děvčata pojedou do Příbrami o den později a v nominaci jsou Zuzka Jonuzi, Radka Kratochvílová, Lucka Míková (8. B), Pája Eršeková (8. A), Jitka Janoušková a Aneta Lišmanová, Míša Šídová (všechny 9.B), Lenka Lišmanová (7. B), Lucka Benešová a Bára Čargová (obě 9. A) . Co se základní sestavy týče, tak nastoupí Jonuzi, Lišmanová A., Janoušková, Lišmanová L. a Eršeková. O šesté člence základní sestavy budu ještě přemýšlet a šanci zahrát si alespoň na chvilku dostanou všechna nominovaná děvčata. Děvčata přijdou na trénink ve středu ve 13:45 a samozřejmě v úterý 10.4. ráno.

Je těžké hodnotit los a naše ambice, protože každý rok je to jiné a já nedokážu odhadnout sílu soupeřek. Postupně se utkáme s týmy 7. ZŠ Příbram, ZŠ Rožmitál, 3. ZŠ Příbram a Gymnázium Příbram. Nejsem až tak přesvědčen o našich kvalitách ale  pojedeme s tím, že se budeme snažit vyhrát každý míč, set, zápas a ono to nějak dopadne. I pro děvčata platí cílové prémie stejné jako pro chlapce. Za vítězství v celém okresním kole palačinku se šlehačkou a ovocnou oblohou, za druhé místo zmrzlinový pohár, za třetí místo zmrzlinu.Vytýčení cílů pro školní rok 2006/2007

    Po 1. čtvrtletí školního roku 206/2007 jsem se teprve dostal k aktualizaci naší webové stránky. Omlouvám se, že se to nepodařilo dříve.Také jsem aktualizoval soupisku (odkaz soupiska hráčů) s krátkým komentářem k jednotlivým hráčům. Nyní se vyjádřím k cílům pro letošní školní rok.

    Chlapci by měli bojovat o prvenství na dubnovém okresním přeboru základních škol. Možná se Vám to zdá být příliš náročné, ale letos odcházející "generace" hráčů by měla konečně zúročit nabité zkušenosti i výsledkově. Myslím si, že při troše štěstí bychom mohli sestavit velmi dobrý tým. Jsou zde ale problémy. Pro turnaj počítám s Pavlem Kortanem, Jirkou Pechem, Janem Spálenkou, Matějem Janouškem - doufám, že vydrží a Filipem Pohnánem. Bohužel, volejbal se hraje v šesti. Mohl bych sáhnout po letos se lepšícím Jakubovi Paroubkovi, ale Jakub by měl spíše ještě sbírat zkušenosti. Jestli se podaří "dokopat" k tréninkům Zdeňka Hrůšu, nebo Lukáše Sedloně, to je otázka. Jiného volejbalistu nemáme!!!! Trochu mne děsí představa, jak dáme družstvo dohromady za rok.

    S děvčaty jsem měl na přeboru ZŠ původně také ty nejvyšší cíle, ale 1. čtvrtletí mne v mém optimismu silně přibrzdilo. Výborně jsou na tom Zuzka Jonuzi s Pájou Eršekovou, ale bohužel řada nadějných děvčat se na trénincích objevuje jen sporadicky (Eva, Vikina, Tereza, Renata, ...), nebo se jejich výkonnost poněkud zastavila a nezlepšují se tak, jak bych si představoval. U holek s devítky to částečně chápu, mají trochu jiné starosti, i když že by si na mne alespoň jednou týdně nenašli čas? V podstatě teď vůbec nevím, koho bych k výše zmiňovaným Zuzce s Pájou nominoval. Ale o postup ze základní skupiny bychom měli také bojovat. Máme ještě dostatek času malinko se zlepšit.

    A turnaje smíšených družstev? Myslím si, že budeme mít docela silné sestavy (a to jak "A", tak "B"). Pavel, Filip, Honza, Jirka, Zuzka, Pája, možná i další by měli být oporami - jen Stoupa jim to bude zase kazit. Přiznávám, že bych letos rád "na bednu" jak v Benešově, tak u nás v Sedlčanech. Ale zvláště v Benešově to bude velice těžké.

    Závěrem ještě výzva - stále sháním šikovné a hlavně poctivé děti holky a zvláště kluky z 6. - 8. třídy. Pokud někoho takového znáte - přemluvte ho a přiveďte, třeba jen na zkoušku na pár trénink, pak by se teprve mohl rozhodnout, zda se bude opravdu volejbalu věnovat, nebo ne. Mimochodem Pavel i Filip si v Příbrami vedou nadmíru úspěšně - oba se perou o místo v základním kádru ve své věkové kategorii a trenér Jiří Zach je při našem posledním rozhovoru chválil. Tak klukům gratuluji. Zuzka teď nejezdí, ale zase je členkou týmu, který jezdí na seriál volejbalových turnajů dospěláckých družstev do Prahy a získává zkušenosti tam.


7. ročník volejbalového turnaj "velmi" smíšených družstev na 1. ZŠ Sedlčany

Fotečky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE

    Ve čtvrtek 22.6. 2006 pořádala naše škola, 1. ZŠ  Sedlčany již sedmý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Turnaj je zajímavý již tím, že v jednom týmu musí hrát jedna žena (učitelka), dvě děvčata (do 15 let) jeden muž (učitel) a dva chlapci (také do 15 let). Turnaje se zúčastnilo osm družstev: dvě příbramská (ZŠ  Bří. Čapků a 7. ZŠ ), dvě benešovská (ZŠ  Karlov a ZŠ  Jiráskova), dvě družstva pořádající 1. ZŠ  Sedlčany, družstvo GOA Sedlčany a (místo na poslední chvíli odhlášeného družstva z Řevnice u Prahy) kombinovaný tým starších studentů z GOA a dětí z 1. ZŠ, kterému jsem přiřadil pracovní název "Majci".
    Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se utkala systémem každý s každým. Z obou skupin pak postupovala dvě nejlepší družstva do semifinále. Vítězové semifinalových utkaní hráli pak o prvenství na turnaji a poražení ze semifinále o třetí místo.
    Ve skupině A vše začalo utkáním mezi ZŠ  Bří. Čapků a "Majky". A hned toto první utkaní předznamenalo svou kvalitou vysokou sportovní úroveň celého turnaje. Tvrdé servisy a smeče, chytré ulívky, vysoko postavené bloky, přebíhání hráčů na své specializované posty při hře, obětavé zákroky v poli, perfektní náhry, dramatické koncovky, ...to vše bylo k vidění téměř v každém zápase. Z prvního klání nakonec vyšel vítězně tým "Majků" poměrem setů 2 : 1.
    Ve druhém zápase se představily týmy ZŠ  Benešov-Jiráskova a 1. ZŠ  Sedlčany "A". Hra benešovských byla přece jen o poznání slabší a tak nebylo o vítězi pochyb. Jen ve druhém setu to chvíli vypadalo na drama v koncovce. Dva body do tabulky si připsalo družstvo 1. ZŠ Sedlčany.
    Jiráskovka zůstala na palubovce a ve třetím zápase se postavila Bratřím Čapků. I v tomto zápase se prosadil papírově silnější tým z Příbrami. Benešovští jen v určitých okamžicích zápasu byli schopní vzdorovat.
    Následoval zápas "Majků" s námi, 1. ZŠ Sedlčany. Nastoupili jsme zcela bez respektu, hned v úvodu obou setů si vytvořili potřebný několika bodový náskok a nepřipustili jsme žádné drama. Majka (Mariana Orlického - hráče Tatranu Sedlčany, za který nastupuje v krajské soutěži mužů) se nám podařilo znervóznit několika dobrými bloky a s přehledem přijímaným servisem žákyní 7. třídy Zuzkou Jonuzi. Tedy opět dva body pro nás.
    A byl tu zápas o prvenství ve skupině : ZŠ  Bří. Čapků - 1. ZŠ Sedlčany. Kdo jej neviděl, může litovat. Jeden z nejkrásnějších zápasů turnaje. Rozhodovalo se až v koncovkách setů a hrál se skvělý volejbal. Po posledním míči se ale bohužel radoval soupeř. Čapci nás porazili 2 : 0 (25 : 23;25 : 23). Tím bylo vše jasné. ZŠ Bří. Čapků šla ze skupiny do semifinále z prvního místa, naše 1. ZŠ Sedlčany ze druhého.
    Jen formalitou už byl poslední zápas skupiny mezi "Majky" a Jiráskovkou z Benešova. Překvapení se nekonalo a tým z Benešova odjížděl domů z posledního místa ve skupině, Majci by skončili třetí.

    Skupina B hrála v hale SOUZ a prvním zápasem byl zápas "outsidera" skupiny 1. ZŠ Sedlčany "B" s favorizovaným benešovským Karlovem. Opticky hra vypadala téměř vyrovnaná, ale na počítadle přibývaly body Karlovským o poznání rychleji. Naše béčko tedy zůstalo po prohře 0:2 bez bodů.
    Sedlčanské gymnázium se ve druhém zápase skupiny B utkalo se 7. ZŠ Příbram. Bylo to dramatické utkaní, ve kterém se musely hrát tři sety, ale vítězství si nakonec připsala poměrem setů 2:1 7. Pb.
    Náš "B" tým se pak pokoušel vydobít body v utkání s příbramskými. První set vypadal nadějně, ale prohra 23:25 naše družstvo dostala do útlumu ve druhém setu, který soupeři odevzdali. 7. ZŠ Příbram - 1. ZŠ Sedlčany "B" 2:0.
    V dalším kole se spolu utkaly týmy Karlova a místního GOA. Gymnázium bojovalo, urvalo set, ale nakonec podlehlo 1:2 na sety. V tie-breaku 14 : 16. Škoda, opačný výsledek mohl ještě celou skupinu zdramatizovat.
Poslední utkání našeho béčka s GOA bylo dramatické v prvních dvou setech. Jednou se radovali gymnazisté, jednou měli ruce nahoře naši volejbalisté. Tie-break však již byl jasnou záležitostí a GOA porazila v boji o třetí místo ve skupině 1.ZŠ Sedlčany "B" 2:1.
V zápase o prvenství ve skupině pak Karlov zvítězil nad 7. ZŠ Příbram opět "se ztrátou kytičky" 2:1.


    Následovaly semifinálové zápasy.  V prvním z nich se utkal Karlov s 1. ZŠ Sedlčany "A". Věděli jsme již od začátku, že to bude těžké. Na tohoto soupeře neumíme zkrátka zahrát. Vyrovnaný stav jsme drželi vždy jen do poloviny setů. Zradil nás především příjem.  Pak jsme měli nevýhodné postavení, které se nám dlouho nedařilo otočit a soupeř nám v obou setech utekl. V zápase se nám již nepodařilo soupeře výrazněji potrápit a podlehli jsme 0 : 2.
     Velkým dramatem však bylo druhé semifinále, které dospělo do tie breaku. Obě příbramské školy si nedarovaly nic zadarmo a nakonec, dle mého názoru překvapivě, se radovala 7. ZŠ.  ZŠ Bří. Čapků mělo pocit křivdy z některých rozhodnutí rozhodčího, což mne velmi mrzí.
    Zápas o třetí místo přinesl tedy opakování zápasu ze skupiny A. V tomto zápase jsme byli odhodláni vrátit Čapkům porážku ze skupiny. Boj byl velmi vyrovnaný, když za stavu 19 : 18 v náš prospěch soupeřův kantor dopadl pod sítí na moji nohu a tu si zlomil. Je mi to opravdu moc líto Michale. Zbytek zápasu se pak odehrál již jen z "povinnosti". Volejbal nás už tak nebavil a oslabený soupeř neměl naději na zvrat.
    Finále bylo také celkem jasnou záležitostí. S výrazným náskokem v obou setech si pro první vítězství na turnaji (po třech druhých místech) doskákal tým z Karlova. Druhá skončila příbramská 7. ZŠ.

Celkové pořadí :

1.     ZŠ Benešov - Karlov
2.     7.ZŠ Příbram
3.   1. ZŠ Sedlčany
4.     ZŠ Bří. Čapků Příbram
5.    GOA Sedlčany
6.    1. ZŠ Sedlčany "B"
7. ZŠ Benešov - Jiráskova
mimo soutěž smíšený tým GOA a 1. ZŠ (Majci)


Co se hodnocení týče, jsem nadmíru spokojen. Líbila se mi hra obou našich družstev. Jsem spokojem s umístěním. Mám obrovskou radost z toho, že ti lidé, kteří teď v závěru na volejbal chodili intenzivně jsou bezva partou a že snad do té party patřím i já (myslím si, že mám opravdu velmi dobré vztahy s naprostou většinou volejbalistů a pevně doufám, že je to vzájemné).

Z jednotlivců si v "A" družstvu zaslouží všichni absolutorium. Ale úplně nejvíc bych chtěl vyzdvihnout Milku Hellerovou, která nastoupila i přes zdravotní potíže a byla výborná. Možná maličko na smeči mohl být Pavel úspěšnější, ale to je opravdu jen malinká chybička na jinak excelentním výkonu. Zuzka ohromně zlepšila příjem, moc se mi její hra líbí. Kája ohromně zrychlila, spolehlivě v poli i na nahrávce. Standa při občasných zaváháních Pavla převzal zkušeně roli smečaře a kromě občasných výpadků na servu předvedl bezchybný výkon. Aneta nastoupila jen na jeden set, ale naprosto zapadla do týmu, který ani nepostřehl nějakou změnu sestavy.

Hru "B" týmu jsem viděl jen ve třech setech. Takže hodnocení může být malinko subjektivní. Tereza v podstatě odehrála zápasy na smečařském postu a docela zvládala. Jitka dobře nahrávala a ohromně zrychlila v poli. Jirka v poli a na servu spolehlivě, na saku jsou ještě trochu rezervy. Filip jako benjamínek měl těžkou pozici, ale na svůj věk odehrál velmi dobré zápasy (škoda některých lehkých nepovedených míčů). Marcela se Slávkem bojovali, burcovali svůj tým a byli příkladem svým velmi dobrým výkonem.

V kombinovaném družstvu GOA a 1. ZŠ nastoupili také naši borci Pavel, Pája a Eva. Všichni mne příjemně překvapili. Hráli skutečně velmi dobře, nebáli se a Pavel se občas trefil i na smeči!!!

Všem reprezentantům gratuluji k jejich výkonům, děkuji za účast a těším se za rok na trénincích.
 
Volejbalový turnaj "velmi" smíšených družstev v Benešově

Včera, 26.4. 2006, se reprezentační družstvo 1. ZŠ Sedlčany zúčastnilo volejbalového turnmaje "velmi" smíšených družstev v Benešově. Klání se konalo na ZŠ Jiráskova. Na turnaji hrálo celkem osm družstev a vesměs se jednalo o celky kvalitní. Byli jsme nalosováni do papírově slabší skupiny (průběh turnaje ukázal, že skutečně jen papírově) se základními školami Benešov-Karlov, Vlašim-sídliště a Načeradec. Naši školu reprezentovali tito volejbalisté : Marcela Kolářová, Kája Pelantová, Zuzka Jonuzi, Jitka janoušková, Tereza Kalašová, Pavel Kortan, Zdeněk Hrůša, Standa Míka, Jirka Pech a Petr Stoupa
.
V prvním zápase jsme narazili na Karlov (celkově nakonec obsadil druhé místo), který nás již od počátku zatlačil do defenzivy. Nenechali jsme si ale soupeře utéci na větší rozdíl než 4 body a v závěru 1. dějství jsme  trochu zdramatizovali koncovku. Ani ve druhém setu nemůžeme říci, že by nás soupeř jasně přehrával, ale i přesto jsme odešli poraženi 0 : 2  po setech 22 : 25 a 20 : 25.

Další zápas byl rozhodující pro postup do semifinále. ZŠ Načeradec se však ukázala být silnějším protivníkem, než jsme původně předpokládali
(celkově nakonec obsadil třetí místo) a po možná nejhorším výkonu na turnaji jsme podlehli vždy těsně v koncovce 0 : 2 na sety.

V posledním utkání ve skupině se ZŠ Vlašim-sídliště jsme snadno vyhráli první set, ve druhém jsem nechal zahrát náhradníky. Tím jsem to asi trochu prokoučoval a druhý set jsme prohráli. Ve skupině jsme tedy obsadili poslední, čtvrté místo a čekal nás boj o sedmé místo.

V něm jsme narazili na Benešovské Gymnázium a nedali jsme mu šanci. Konečně jsme dosáhli na první vítězství v turnaji, které nám zaručilo celkové sedmé místo.

Výsledné sedmé místo je trochu zklamáním, přesto jsem spokojen. Hra totiž z naší strany vypadala sem tam velmi dobře. Dokázali jsme zorganizovat hru jak při útočné, tak při obranné činnosti. V některých případech
jsme zahráli  i obtížné prvky moderního volejbalu - útok blokaře středem sítě a dokonce jsme zaútočili i z třímetrové čáry. Velmi dobře jsme servírovali. To vše si zaslouží pochvalu. Samozřejmě, že jsme i chybovali. Velkým problémem zůstává příjem a nahrávka. Chybí i větší procento úspěchů na bloku. Z jednotlivců chci pochválit především Pavla. S rolí prvního smečaře se vyrovnal velmi dobře i přes místy zoufalou nahrávku. Dokázal "uklidit" i těžké míče, kdy smečoval velmi daleko od saka. Když dostal slušnou náhru, pak jeho útoku nechyběla razance. Jistě, taky vyházel něco do autu, ale s tím se prostě počítá. Navíc byl velmi dobrý i v poli. Velmi slušně zahráli i Kája, Zuzka, Zdeněk a Standa. Holky se na nahrávce snažily seč mohly a z místy bídného příjmu dokázaly "vyčarovat" slušnou náhru. Hlavní je, že míče vždy zvedly nahoru. Přesnost přijde s narůstajícími zkušenostmi. Kluci zase dokázali postavit blok, pokoušeli se o zakončení, dobře servírovali. Tereza, Jitka a Jirka tolik šancí nedostali, ale i oni když byli na hřišti, odvedli to , co se od nich očekávalo. Moc děkuju i Marcele, která ochotně zaskočila za Milenu, odehrála si své a ještě nám pomohla s dopravou  (děkujeme za bezpečný odvoz i paní Janouškové). Nejhorší výkon jsem předvedl já. Stejně jako ostatní nic moc na příjmu. a co je mi platná obětavost v poli, když v rozhodujících chvílích jsem na saku příliš bojácný a místo tvrdého zakončení volím průhlednou ulívku.

No, náš výkon budiž příslibem pro lepší umístění na turnaji, který bude 22.6. u nás v Sedlčanech. A ještě prosba, napište jak Vy jste spokojení s naším pinkáním, zda Vás to baví, ať již na turnajích nebo na trénincích. Poraďte, jak přilákat více šikovných chlapců ... . Napište cokoliv. Mail v rubrice kontakty. Předem díky.
 
Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.


Kluci v Příbrami nezklamali ani nezazářili

    První vrchol sezóny je za námi a můžeme v klidu hodnotit. Chlapci na okresním přeboru ZŠ v Příbrami skončili ve své kvalifikační skupině druzí, když postupně narazili na ZŠ Milín, ZŠ Bří. Čapků Příbram a 3. ZŠ Příbram. Na turnaji naši školu - 1. ZŠ Sedlčany reprezentovali : Pavel Kortan, Jirka Pech, Zdeněk Hrůša, Standa Míka, Pavel Chocholoušek, Filip Pohnán, Radim Jasnoušek, Lukáš Sedloň, Patrik Spilka a Lukáš Sirotek.

     V prvním zápase se ZŠ Milín kluci nastoupili velmi zodpovědně v rozestavení :

Filip      Zdeněk      Standa
Pavel CH.   Jirka      Pavel K.

Od začátku jsme nedali soupeři šanci pomyslet na úspěch a bezchybným servisem a celkem slušnou hrou jsme ZŠ Milín porazili ve dvou setech 25 : 16 a 25 : 12. Do zápasu stejně jako v dalších utkáních zasáhli i Radim, Patrik a Lukáš Sedloň.

Ve druhém zápase nás čekala "opticky" nebezpečně vypadající ZŠ Bří. Čapků. Žádné drama se ale nekonalo. Spláchli jsme je ve dvou setech 25 : 17 a 25 : 13. V dalším zápase nám ale 3. ZŠ Příbram ukázala, že žádný míč v poli není ztracený a výborným pohybem, vyrovnaností celé šestice s námi "vyběhli" ostudným skore 9 : 25, 7 : 25. Notně jsme jim situaci ulehčili nulovým blokem a mizerným příjmem. Škoda, čekal jsem spíše, že kluky těžký soupeř vyhecuje k nejlepšímu výkonu, ale opak byl pravdou. Klukům se v tom zápase nedařilo vůbec nic a v obou setech brzy rezignovali.
Nevadí, v základní sestavě jsme měli 4 kluky, kteří mohou hrát ještě za rok, na lavičce podupávají stále se lepšící mladíci - Lukáš a Patrik. Již nyní se těším na příští rok a pevně věřím, že tam zúročíme naše pinkání lépe.
Z jednotlivců jsem byl spokojen s výkonem Standy. Pavel Kortan hrál taky dobře, škoda, že jsme jej nedokázali více využívat na síti. Tam je jeho velká zbraň a tady neměl moc prostoru ji použít. Zdeněk, Filip i Pavel střídali velmi dobré zásahy se zákroky, při kterých jsem se i já (velmi mírný člověk) neubránil kletbám. Jirka měl v  podstatě tři úlohy - spolehlivě odservírovat, přesně nahrávat a přijímat. Zatímco první úkol splnil na jedničku, druhé dva úkoly nesplnil vůbec. Zvláště příjem byl dost žalostný.
Obecně se nechá říci, že jsme spolehlivě servírovali, mizerně přijímali, málo se hýbali v poli, špatně nahrávali a blokovali


Fotky z turnaje můžete shlédnout ZDE

Děvčata na nejvyšší příčky nedosáhla

    Právě jsme se vrátili z Příbrami, kde jsme s dívčím teamem 1. ZŠ Sedlčany absolvovali základní skupinu okresního přeboru základních škol ve volejbale. Ve skupině se naše děvčata postupně utkala se 7. ZŠ Příbram a 2.ZŠ Dobříš, do naší skupiny nalosovaná 3. ZŠ Příbram se k turnaji nedostavila. Reprezentovaly: Zuzka Jonuzi, Kája Pelantová, Tereza Kalašová, Jitka Janoušková, Eva Moulíková, Pája Eršeková, Aneta Lišmanová, Tereza Kabátová, Venda Humhalová, Lucka Benešová a Lůca Míková. Základní rozestavení děvčat v prvním zápase bylo následující:

    Jitka      Eva      Tereza Kalašová
Pája      Kája      Zuzka
 do zápasu postupně zasáhly i Aneta a Tereza Kabátová.
 V zápase se 7. ZŠ Příbram se projevila nedostatečná rozehranost našich děvčat (nezodpovědně provedené předzápasové rozcvičení!!!) a hra v prvním setu vypadala úplně katastrofálně. I přesto, že soupeř rozhodně nebyl těžký, vyprovodil nás s ostudným výsledkem 12 : 25. V prvním setu se nedařilo vůbec nic a vůbec nikomu. Holky měly katastrofální příjem, bídný servis a vůbec žádnou hru v poli. Ve druhém setu se nám podařilo hru vyrovnat, ale opět vinou špatného příjmu a servu jsme se připravili o možnost bojovat o vítězství ve skupině. Podlehli jsme 22 : 25.
 V duelu se 2.ZŠ Dobříš byla naše děvčata již o poznání uvolněnější a i výkon byl maličko lepší. Velmi slabému soupeři jsme nedali šanci a zvítězili jsme 25 : 7 a 25 : 18. Za povšimnutí zcela jistě stojí 14 bodová šňůra při servisu Zuzky. Skončili jsme tedy druzí ve skupině (v podstatě tak, jak jsem předvídal). Nicméně je třeba dodat, že úroveň hry byla slabá a jen chvílemi se hrál volejbal, většinou se jednalo o servis, který byl buď do autu (sítě) - bod pro přijímající družstvo, nebo přešel a pak to v naprosté většině případů byl bod pro podávající tým. Nulová mezihra a bohužel holky se nedokázaly hecnout a skutečně se prát o vítězství.
Hodnocení jednotlivců? No, snad raději ne. Ono totiž není moc co hodnotit. Cely turnaj pro nás skončil velmi rychle při hře servis - příjem (z naší strany bohužel bídný). Jsem z toho ještě teď poněkud zaskočen. Celý rok se na to těším... Nevadí, máme velice mladý, perspektivní a především elegantní a krásný tým - jen se podívejte na naše foto!


V nominaci na důležité akce v dubnu už je jasněji

Se závěrem března na mne padá lehká nervozita, neboť v dalším měsíci vyvrcholí naše příprava třemi důležitými turnaji. Jako druzí pojedou do Příbrami na okresní přebor ZŠ chlapci, a to v úterý 11.4. Vzhledem k tomu, že máme celkem deset kluků, kteří na volejbal chodí, nechá se říci, že pojedou všichni. Tedy Pavel Kortan, Jirka Pech, Standa Míka, Radim Janoušek, Filip Pohnán, Pavel Chocholoušek, Lukáš Sedloň, Patrik Spilka a Lukáš Sirotek. Nominaci Zdeňka Hrůši jsem podmínil účastí na trénincích, což Zdenda nenaplnil, takže nejspíše nepojede. Rýsuje se tedy i základní postavení, které by mohlo být asi následující :
Standa      Filip      Pavel Ch.
Radim      Jirka      Pavel K.

Zcela jistě si zahraje i Patrik a Lukáš Sedloň, kteří jsou na tom výkonostně podobně jako trojice kluků ze základní sestavy - Filip, Radim a Pavel Ch. Lukáš Sirotek pojede spíše jen sbírat zkušenosti.
Našimi soupeři ve skupině jsou družstva Kamýku, Milína, Březnice, 5. Příbrami a 1. Příbrami. Ve skupině se hraje systémem každý s každým. Ze skupiny postupuje vítěz do zápasu o první místo a druhý ze skupiny bude hrát s druhým ze druhé kvalifikační skupiny o místo třetí. Síla soupeřů se odhaduje jen velice těžko, ale možná bychom o druhé místo ve skupině momhli bojovat. Myslím si, že Kamýk, Milín a snad i 5. Příbram by mohli být k poražení. Nedám si pokoj a opět vypisuji cílovou prémii. Za vítězství v celém okresním kole palačinku se šlehačkou a ovocnou oblohou. za druhé místo zmrzlinový pohár, za třetí místo velkou zmrzlinu, za čtvrté místo malou zmrzlinu. Teď je to na Vás.

Co se dívek týče, ty se do Příbrami podívají v pondělí 10.4. (POZOR!!!  změna termínu) a tam je  nominace trochu problém. Děvčat je hodně a tak budu muset nechat doma i děvčata, která na tom výkonostně nejsou až tak špatně.  Nemám ještě úplně jasno, ale pravděpodobně se do nominace vejdou tato děvčata : Zuzka Jonuzi,  Kája Pelantová,  Tereza Kalašová,  Eva Moulíková,  Jitka Janoušková,  Aneta Lišmanová, Pája Eršeková, Venda Humhalová, Lůca Míková a  ???. Ještě jedno místo si nechávám volné. Možná dám šanci někomu z  nově příchozích, protože některé holky jsem poslední měsíc vůbec neviděl (Viki, Tereza Ch.) a některé polevily ze své výkonosti. Šance se tak rýsuje Lucce Benešové, Tereze Kabátové, nebo Anetě Dusové.

Základní sestava by mohla na kurt vběhnout v tomto rozestavení :

Jitka      Eva      Tereza
Aneta      Kája      Zuzka

Určitě dostane dostatek příležitostí i Pája a pokud průběh hra dovolí měla by si zahrát i ostatní děvčata.
Našimi soupeři ve skupině jsou družstva Nového Knína, 2. ZŠ Dobříš a 3. ZŠ Příbram. Ve skupině se hraje systémem každý s každým. Ze skupiny postupuje vítěz do finálové skupiny (bude mít tři členy), kde se bude bojovat o místo na bedně.. Síla soupeřů se odhaduje jen velice těžko, ale možná bychom o druhé místo ve skupině momhli bojovat. Myslím si, že by soupeři možná mohli být k poražení, ale my letos bohužel nemáme takovou sílu co loni. Nedám si pokoj a opět vypisuji cílovou prémii. Za vítězství v celém okresním kole palačinku se šlehačkou a ovocnou oblohou. za druhé místo zmrzlinový pohár, za třetí místo velkou zmrzlinu. Teď je to na Vás.

Poslední velkou akcí v dubnu je ve středu 26.4. (pozor změna termínu!!!) turnaj "velmi" smíšených družstev v Benešově. Do Benešova pojedou nejspíše čtyři kluci, čtyři holky, Milka Hellerová a já. Do čtveřice chlapců se určitě vejde Pavel Kortan, Jirka Pech, zřejmě i Standa Míka a o poslední místo se bude tvrdě bojovat. Z děvčat mají účast "v kapse" Zuzka, Kája. Možná ještě Eva a Tereza, ale budou mne ještě muset přesvědčit. Rozhodující bude výkon na turnaji v Příbrami.

V Benešově se tedy na kurt postaví zřejmě tato základní šestice :

Petr Stoupa
        Kája Pelantová            Jirka Pech
Zuzka Jonuzi        Milka Hellerová       Pavel Kortan    

Tak tedy teď jen aby nám přálo zdraví (opovažte se někdo omarodit!), štěstíčko a abychom z turnajů odjížděli spokojeni. Naše příznivce prosíme o podporu.


Přátelský zápas chlapců 1.ZŠ - GOA   1 : 3

Ve středu 22.2. 2006 naši kluci sehráli první přátelské utkání tohoto roku s GOA Sedlčany. Bohužel nám chyběl Zdeněk Hrůša (zřejmě s volejbalem praštil nadobro a já jej už přemlouvat nepůjdu - Milý Zdendo, pokud chceš s námi v dubnu na turnaje do Příbrami a do Benešova, musím Tě vidět každý týden alespoň jednou na tréninku, jinak Tě vyřazuji z kádru!) a Radim Janoušek a ukázalo se, že nám scházeli více než by bylo milé. Kluci bojovali ale věkově o dva roky starší (a hlavně o hlavu větší) gympláci měli i technickou převahu na své straně a tak jsme první dva sety prohráli poměrně jasně 25 : 16 a 25 : 18. Potíže jsme měli především na příjmu (osmibodové šňůry soupeře na servisu jsou toho důkazem). V etřetím setu jsme tuto činnost výrazně zlepšili a konečně jsme se začali trochu hýbat! Hned se to odrazilo na výsledku, neboť soupeř také nehrál v oslnivé formě. Podařilo se nám set uhrát výsledkem 25 : 21. V poslední sadě se hrálo hodně vyrovnaně a až v koncovce jsme podlehli 24 : 26.
Kromě příjmu jsme také špatně nahrávali - tudíž jsme si nedokázali vytvořit příležitosti k tvrdému zakončení.  Potěšil snad jedině servis a výkon mladých (Filip s Patrikem), kteří zahráli na svůj věk velmi dobře. Katastrofální byl výkon Pavla Chocholouška, jen slabý odvar svých standardních výkonů předvedl Pavel Kortan. Slušně zahrál Jirka se Standou. Pevně věřím, že do dubna se dáme do kupy a možná přesvědčíte i toho Zdeňka.

Pár fotografií z tohoto zápasu a z tréninků naleznete ZDE

Turnaj trojic - Sedlčany 23.2. 2006 -  výsledky a hodnocení

(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Další díl seriálu turnajů trojic se v Sedlčanech uskutečnil ve čtvrtek 23.2. 2006. Družstva naší školy 1. ZŠ Sedlčany  se jej zúčastnila tentokrát ve značně obměněném složení. Pevně věřím, že marodka se brzy vyprázdní a na nejdůležitější část sezóny budou všichni v pořádku připraveni nastoupit a reprezentovat naši školu na volejbalových kurtech v Příbrami a Benešově.
    Nicméně je nutno přiznat, že naši mladí si vedli nadmíru úspěšně. Byla to pro mnohé z nich první příležitost zahrát si o body a oni ji chytili pevně za "pačesy". Byl jsem mile překvapen. Naše družstva nastoupila v tomto složení :

Bumbrlíčci - Pavel Kortan, Jirka Pech a Standa Míka
Smajlíci - Pavel Chocholoušek, Lukáš Sedloň a Filip Pohnán
Sympaťačky - Zuzka Jonuzi, Eva Moulíková a Pája Eršeková
Naděje - Jitka Janoušková, Aneta Lišmanová a Martin Velíšek
Osmačky - Lucka Benešová, Reneta Škochová, Tereza Kabátová a Aneta Dusová
Rambíci - Veronika Beranová, Bára Čargová a Mirka Dvořáková
Lučinky - Kačka Jelenová, Jakub Paroubek a Kája Pánková
Hermelínky - Kristýna Weigertová, Denisa Štěpánová a Tereza Chalupecká

    K jednotlivým kategoriím. Bumbrlíčci podali dobrý ( i když nezcela bezchybný) výkon a letos poprvé se radovali z vítězství ve své kategorii. Nechali za sebou obě družstva gymnázia i naše Smajlíky. Na své možnosti velmi dobře zahrál Standa, který uplatnil svou výšku především na síti, ale i v poli bylo patrné zlepšení. Pavel odehrál svůj standard, ale na síti by měl být agresivnější (především
v útoku). Uhrál několik bodů blokem, což je potěšitelné. Jirka se pomalu ale neustále zlepšuje ve všech činnostech. Ukázal, že je schopen zahrát i na nahrávce ale na jeho nahrávku se ještě nedá 100% spolehnout.

   
   Smajlíci skončili v této kategorii na třetím místě, což je výborné.Všichni tři hráli obětavě a nejen výsledkově zápasy prohrávali 1 : 2) ale i herně se mi líbily. Lukáš zahrál v poli, Filip servíroval a Pavlovi se celkem dařilo na síti. U všech tří je ale ještě stále velký prostor pro zlepšování techniky úderů.

    V kategorii starších dívek byly výborné (v rámci možností) holky z 8.A. Na to, že stály podruhé na hřišti, tak klobouk dolů. Samozřejmě, nehrály důsledně "na tři" a byla tam k vidění řada dalších nedostatků, ale na začátečnice opravdu vynikající. A těšilo mne dívat se na jejich opravdovou radost z každého uhraného míče. Roli favoritek splnily Sympaťačky a bez jakýchkoliv potíží zvítězily v obou svých utkáních. Škoda, že GOA tentokrát vynechala a tak jim  trošičku
scházel důstojný soupeř. Těžko je nějak hodnotit, když jim chběla motivace a nehrály naplno. Naděje, tentokrát s Martinem, opět hrály hezky na tři, ale prohraný set s Osmačkami je trochu na pováženou!!!

  
    V  poslední kategorii těch nejméně zkušených to byl souboj našich družstev s družstvem chlapců z propojení. Vítězně z něho vyšla naše družstva, když obsadila první tři místa v pořadí 1. Hermelínky, 2.-3. Rambíci a Lučinky. Až za našimi družstvy skončili kluci z 2. ZŠ Sedlčany. Před začátkem turnaje jsem měl poněkud obavy.  Jak to zvládnou? Nejsou příliš nezkušení a příliš malí? Svou hrou, svým nadšením mně dokázali, že jsem se rozhodl správně. Dal jsem jim šanci zahrát si na oficiálním turnaji a oni se mi odvděčili velmi dobrým výkonem (měřeno měřítkem jejich věku a volejbalových zkušeností). Příjemné překvapení!!! Pozoroval jsem velké zlepšení při podání a odbíjení prsty. Samozřejmě, že nám scházel pohyb na hřišti a že jsme "cpali" všechno z první přes síť, ale přesto jsem naprosto spokojen. Výborně podává a správně prstama odbíjí Kačka Jelenová,  velkou bojovnicí je Denisa Štěpánová, šikovné prsty má i Kuba Paroubek, pohyblivá je Kája Pánková. Z těch starších začátečnic jsou všechny zhruba na stejné úrovni. Veronika má dostatek síly a slušnou techniku, je třeba se trochu "uklidnit" při odbití. Báru poněkud limitovala bolevá ruka, ale mohu ji pochválit za slušnou hru spodem (bagrem). Musíme trochu zlepšovat servis. I Mirka si odnesla z prvního turnaje zranění. Mrzí mne to a přeji brzké uzdravení.

Turnaj trojic - Sedlčany 26.1. 2006 -  výsledky a hodnocení

(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Ve čtvrtek 26.1. 2006 se v hale SOUZ v Sedlčanech uskutečnil další ze série volejbalových turnajů trojic pro mládež ve věku 11 - 17 let. Stejně jako předchozího turnaje se volejbalového klání s nadšením  zúčastnilo 11 družstev (tedy více jak 35 dětí) z 1. ZŠ Sedlčany, GOA Sedlčany a ZŠ Propojení.

    Družstva byla rozdělena do tří kategorií - starší chlapci, starší děvčata a kategorie těch méně zkušených. V jednotlivých kategoriích bylo po čtyřech týmech, jen v kategorii nezkušených hráčů byla družstva tři. Naší školu 1. ZŠ Sedlčany reprezentovali:
Bumbrlíčci - Pavel Kortan, Jirka Pech a Standa Míka
Smajlíci - Pavel Chocholoušek, Radim Janoušek a Filip Pohnán
Sympaťačky - Tereza Kalašová, Kája Pelantová a Pája Eršeková
Naděje - Jitka Janoušková, Aneta Lišmanová a Radka Havlová
Rambíci - Patrik Spilka, jako "host" Martin Kohout a "půjčený" X.Y. z Propojení
Lučinky - Lůca Míková, Venda Humhalová a Markéta Šimková
Hermelínky - Lenka Lišmanová, Viki Jílková a Tereza Chalupecká

    V kategorii starších chlapců se našim klukům opět nepodařilo porazit GOA I. Je jasné, že jsou to kluci o dva roky starší s více zkušenostmi a Bumbrlíčkům chyběl Zdeněk, ale přesto to nebyl soupeř, se kterým bylo nutné prohrát. Proč se to nepodařilo? Hodně jsme chybovali v útoku. Pavel poměrně dobře blokoval, ale tentokrát jeho zakončení nebylo přesné ani důrazné. Jirka si uhrál svůj standard - téměř bezchybný servis a slušně v poli. Je potřeba pilovat nahrávku!!! Ta nebyla dobrá. Standa se zlepšil, ale stále ještě to není ono. Konečné druhé místo je ale splněním očekávání.

   
   Smajlíci evidentně postrádali ve své sestavě Jirku. Jejich hra byla rozháraná, nepřesná. Bohužel chybovali i na servisu. Na druhou stranu jsou to všechno kluci, kteří se na volejbalovém kurtu objevili poprvé letos (Radim dokonce minulý týden) a tak jsem ani lepší hru nepředpokládal. Všichni bojovali a snaha se jim nedala upřít. Pavel nemá zažitou správnou techniku úderů (prsty mu jdou na míč jen špičkama a měly by tam být celé), Filip často zapomínal, že musí být v každém okamžiku připraven zasáhnout a HÝBAT SE!!! Radim byl velmi obětavý, chtělo by to ale více klidu a nelézt do saka. Trochu mne mrzí závěrečná prohra s družstvem GOA II.

    V kategorii starších dívek chci pochválit trio Nadějí. Jitka s Anetou prokázaly stoupající výkonnost z posleních tréninků a i Radka hrála velmi dobře (ještě se někdy musíme hýbat malinko rychleji). Holky za svůj výkon byly odměněny získaným setem v duelu se Sympaťačkami. Tedy spokojenost s hrou (moc mne potěšilo, jak holky hrály důsledně "na tři"), škoda, že více nepotrápily alespoň družstvo GOA II.

    Druhé místo Sympaťaček se očekávalo. Přece jen družstvo GOA I je v současné době (a bez Zuzky) asi nad naše síly
. Po té co holky v úvodu nepřijmuly osm míčů za sebou, se hra zlepšila a po jedné výhře, jedné remíze a jedné prohře obsadily již zmiňované druhé místo. Hra ale byla dosti rozháraná. Nehrálo se "na tři" a přesnost nahrávky a příjmu je třeba ještě velmi pilovat. Tereza je velmi obětavá a rychlá, trochu chybí technika a odhad situace (je to jasné, protože má velmi málo odehráno). Kája je naopak velmi zkušená a ví co se v dané herní situaci má hrát, ale někdy jí prstíky (a hlavně bagříček) trochu neposlouchají. Páje jsem dal záměrně šanci ve "velkém" volejbale. Nezklamala, ale některé situace je třeba řešit s větším nadhledem - kdy použít k odbití obě ruce a hrát prsty a kdy je možné zahrát útočný úder jednou rukou.

    V  poslední kategorii těch nejméně zkušených to byl vlastně jen souboj našich družstev. Vítězně z něho vyšel silně kombinovaný tým chlapců, ve kterém Patrik zahrál velmi dobře. Technicky odbíjí velmi dobře . Někdy by to chtělo být malinko rychlejší.  Příčovský tým (Lučinky) obsadil druhé místo a děvčata zahrála také dobře. Všechny tři (Lůca, Venda i Markéta) mají ale potíže se servisem. To by chtělo zlepšit. Prsty zvládá nejlépe asi Lůca, ale musí se rychleji hýbat. Markéta má problém s citem při "bagru". Venda je nejuniverzálnější - všechny údery má celkem dobré. Hermelínky se snažily seč mohly, ale na lepší než na třetí místo to nestačilo. To nevadí, je důležité, že si zahrály a čím více toho odehrají tím lépe pro jejich další růst. Možná jsem od nich čekal více, ale třeba zrovna neměly den. Lenka je technicky výborná, ale v zápasech to zatím moc neprodává. Možná trochu chybí síla a sebevědomí. Vikina zdaleka nepodává výkony z konce minulého školního roku a stále se pere se správným odbitím míčů a ODHADEM NA MÍČ! Tereza ač nejstarší nemá volejbalové zkušenosti a tudíž neví kam si má kdy stoupnout. Příští měsíc ale toto družstvo určitě třetí neskončí.
    Těším se na další díl seriálu turnajů trojic, který by se měl uskutečnit 23.2. 2006.


Co nás čeká v prvním pololetí 2006

    Tak tedy, přehoupli jsme se do roku 2006 a já bych chtěl všem hráčům (bývalým i současným) i všem návštěvníkům této stránky popřát v novém roce zdraví, pohodu, pokoj v duši, lásku a samozřejmě volejbalovou formu.
   
    Současným hráčům 1. ZŠ bych pak chtěl nastínit, co všechno chystám na první pololetí tohoto roku kromě pravidelných tréninků.

Leden   -   zřejmě ve čtvrtek 26.1. od 15:30 v hale SOUZ druhý ze seriálu turnajů trojic. Nominace bude upřesněna.

Únor   -  
zřejmě ve čtvrtek 23.2. od 15:30 v hale SOUZ třetí ze seriálu turnajů trojic.
                chlapci sehrají ve středu 15.2. přátelské volejbalové utkání s GOA Sedlčany.

Březen   -   Děvčata sehrají ve středu 15.3. přátelák s GOA Sedlčany.

Duben   -   Nabitý program !!!
                  úterý 11.4. 2006 okresní přebor ZŠ chlapci - Příbram
                   středa 12.4. 2006 okresní přebor ZŠ děvčata - Příbram
                  středa 19.4. 2006 volejbalový turnaj "velmi" smíšených družstev Benešov

Červen   -   středa 21.6. 2006 pořádáme turnaj "velmi" smíšených družstev u nás v Sedlčanech

Červenec   -   Možná zorganizujeme turnaj v beach volejbale na Trhovkách. Ale jen pro starší.

    A naše cíle? Z loňského roku obhajujeme titul přebornic okresu, ale přiznávám, že letos budou mít děvčata asi slabší tým. Ta silná parta letošních sedmáků zatím výkonostně stagnuje a nový talent se neobjevil (snad kromě Terezy, která ale často absentuje). To spíše kluci by mohli překvapit. Pavel a Zdeněk jsou docela na slušné úrovni, za nimi je sice "díra", ale ještě je čas zlepšit techniku (Pavel Ch., Lukáš, Filip) a sehrát se. Pokud si to zvláště Pavel dokáže zorganizovat na hřišti a najdeme nahravače, ... .
    V turnajích smíšených družstev, je třeba aby kluci uměli pořádně bouchnout a tam mají ještě rezervy. Samozřejmostí je servis, hra v poli a příjem na slušné úrovni. Chtělo by to ještě srovnat se na bloku. Od holek se očekává především kvalitní hra v poli a nahrávka!!! Holky budou muset ještě zapracovat zvláště na nahrávce. Nicméně, rád bych se dostal na obou turnajích alespoň do semifinále. Kdo bude reprezentovat školu? Počítám asi se Zdeňkem, Pavlem K., Jirkou, Standou, Zuzkou, Kájou, Terezou a Radkou, ale nic není ještě uzavřené. Budu se rozhodovat podle výkonů na turnaji v Příbrami.


Turnaj trojic - Sedlčany 15.12. 2005 -  výsledky a hodnocení
(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Ve čtvrtek 15.12. se nám konečně podařilo dotáhnout do reality myšlenku, uspořádat turnaj trojic pro všechny Sedlčanské školy (1. i 2. ZŠ a GOA). Byl to jen "nultý" turnaj, neboť jsme vše zkoušeli poprvé - zájem družstev, technické zabezpečení i zvládnutelnost celé akce. Mám pocit, že až na absenci nejlepších hráčů GOA se vše zvládlo na jedničku a hlavně, že děti zjistily, že hrát v trojicích je pro ně skutečně velkým přínosem (jsou často u míče!!!!).

    Družstva byla rozdělena do tří kategorií - starší chlapci, starší děvčata a kategorie těch méně zkušených. V jednotlivých kategoriích bylo po třech týmech, jen v kategorii nezkušených hráčů byla družstva čtyři. Naší školu 1. ZŠ Sedlčany reprezentovali:
Bumbrlíčci - Pavel Kortan, Zdeněk Hrůša a Standa Míka
Smajlíci - Pavel Chocholoušek, Jirka Pech a Lukáš Sedloň
Sympaťačky - Zuzka Jonuzi, Kája Pelantová a Eva Moulíková
Naděje - Jitka Janoušková, Aneta Lišmanová a Radka Havlová
Rambíci - Lenka Lišmanová, Kristýna Weigertová a "půjčená" Eliška Hodysová z GOA
Lučinky - Lůca Míková, Venda Humhalová a Martin Velíšek
Hermelínky - Pavla Eršeková, Viki Jílková a Markéta Šimková

    V kategorii starších chlapců Bumbrlíčci a Smajlíci bojovali s družstvem GOA (jejich nejlepší však chyběli). Po celkem jasné prohře Smajlíků s GOA i Bumbrlíčkama, následoval boj o první místo. Bumbrlíčci GOA poněkud podcenili a první set prohráli 13 : 15. V dalším setu však již uplatnili svou výškovou převahu a vyhráli i třetí rozhodující set, který je posunul na první místo tabulky této skupiny.

    Hra Bumbrlíčků měla místy velmi dobrou úroveň. Chyběla větší taktická vyzrálost a nevyvarovali se zbytečných chyb, ale hrálo se důsledně na tři a pokoušeli se o zakončení. Díky krátkému hřišti jim smeč samozřejmě dělal potíže, ale sem tam se i zadařilo. Nejlépe se mi zdál výkon Pavla, kterého měli možná častěji využívat při zakončení. Dokázal hecnout a organizovat hru. Vynikající výkon v poli byl k vidění u Zdeňka - neuvěřitelně rychlá reakce na míč. Jeho zakončení bylo ale příliš měkké. Standa se snažil a zahrál na hranici svých možností. Nedokonalá
technika úderů jej však při hře limituje.

    Také Smajlíci zahráli dle očekávání. Vůbec nevadí, že prohrávali. Velmi si cením toho, že Lukáš (v podstatě popáté na kurtu) se nebál a snaživě se zapojoval do akcí. Samozřejmě, že se kazilo, ale to všechno se poddá časem až budete mít "odpinkáno" a odehráno více. Slušně zahrál Jirka (jistý servis je základ), Pavel možná kazil více než by bylo záhodno.

    V kategorii starších dívek měla naše družstva velmi silného soupeře. Nicméně i bez Terezy dokázali Sympaťačky vzdorovat holkám z GOA poměrně úspěšně. Konečné pořadí této skupiny 1.GOA   2. Sympaťačky a   3. Naděje se asi čekalo. Zjistili jsme, jak důležitý je pohyb po hřišti a přiznejme si, že kromě Zuzky nám právě pohyb chybí. Dělá nám trochu problém i přesná přihrávka. Chce to trpělivost a zkoušet a zkoušet ... Hrát na tři! Zuzka zahrála dobře, i když se ani ona nevyvarovala zbytečných chyb. Kája s Evou se zdály být trochu zaskočené tím, jak často jsou u míče, ale postupem času se také ony rozehrály.

    Naděje kazili poměrně často servis a scházel jim klid při odbíjení míče. Věřím, že to všechno se získáváním zkušeností bude zlepšovat.
Nepřihrávaly přesně a tím ztrácely hodně míčů. Holky bojovaly a přišlo mi, že mají do hry chuť. Ještě je třeba větší soustředění. Zvláště Jitka s Anetou se nechají snadno rozhodit.

    V  poslední kategorii těch nejméně zkušených mne velmi příjemně překvapily Lučinky - Lůca s Vendou (také tím, že naprosto v pohodě a bez "keců" přijali fakt, že družstvo vytvoří s Martinem) a Martin, kteří hráli velmi obětavě a nakonec skončili na druhém místě. Vynikající byly Kristýna s Lenkou, které společně s Eliškou (Rambíci) hrály také velmi pěkně a vzhledem k jejich mládí a  nezkušenosti to bylo potěšující. Největším zklamáním naopak byly výkony posledního družstva této kategorie Hermelínek. Před začátkem jsem si myslel, že skupinu snadno vyhrají, ale především Pája s Vikinou jako nejzkušenější se nedokázaly vůbec soustředit a hrály skutečně bídně. Pevně věřím, že to byl jen chvilkový výpadek a obě děvčata se vrátí ke svým standartním výkonům.

    Těším se na další díl seriálu turnajů trojic, který by se měl uskutečnit koncem ledna 2006.


Turnaj "velmi" smíšených družstev -  výsledky a hodnocení
(komentuje trenér Petr Stoupa)
 
 Několik málo nedokonalých fotek z turnaje můžete shlédnout ZDE (doufám, že časem budou i lepši fotečky)

    Ve čtvrtek 16.6. 2005 naše škola, 1. ZŠ Sedlčany, pořádala již pátý ročník volejbalového turnaje "velmi" smíšených družstev. Turnaje se zúčastnilo osm družstev, která byly rozdělena do dvou základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Skupinu A tvořila družstva ZŠ Řevnice, ZŠ Benešov-Jiráskova, GOA Sedlčany a 1.ZŠ Sedlčany "B". Ve  skupině B se spoklu utkala družstva ZŠ Benešov-Karlov, ZŠ Bří. Čapků Příbram, 2. ZŠ Sedlčany-Propojení a 1. ZŠ Sedlčany "A".
    Ve skupině A byly boje poměrně vyrovnané (polovina zápasů skončila poměrem 2 : 1 na sety). Nakonec první místo obsadila ZŠ Řevnice před GOA Sedlčany. Třetí skončila Jiráskova a čtvrté naše béčko (stačilo však uhrát čtyři míče jinak a náš B tým by postupoval ze druhého místa - smůla).
    Ve skupině B bylo od začátku jasné, že ZŠ Propojení je výrazně slabší než ostatní týmy a první místo obsadí Karlov. O druhé místo ve skupině tak bojovalo naše áčko se ZŠ Bří. Čapků. V důležitém zápase jsme podali výborný výkon a nepřipustili žádné drama. Příbramské jsme vyprovodili 25 : 18 a 25 : 17.
    V semifinálových bojích a v bojích o umístění pak šla sportovní úroveň turnaje znatelně nahoru. Velmi dramatické bylo především finále a první semifinálový zápas. V něm jsme nastoupili my, domácí (1. ZŠ Sedlčany "A") proti ZŠ Řevnice. V prvním setu nebylo pochyb o tom, kdo je pánem na hřišti. Řevničtí nevěděli co hrát a nestíhali na bloku. Nás naopak zdobil perfektní servis (škoda, že jen v tomto setu), tvrdý útok, agresivní blok a velmi dobré pole. Set jsme získali poměrem 25 : 11 !!!  Už jsme se viděli ve finále. Ale ouha. Soupeř výrazně zlepšil hru. Změnil rozestavení a přitvrdil na síti. Rázem bylo vše jinak. Nám se hra nedařila. Naše smeče končili v autech nebo na blocích a katastrofálním se stal náš servis. Tolik bodů věnovat soupeři zkaženým podáním, to je skutečně obrovský luxus - výsledkem byla prohra 1 : 2 na sety.
    Ve druhém "semi" celkem jistě Karlov porazil GOA, což znamenalo, že v boji o třetí místo došlo k "sousedskému" derby mezi námi (1. ZŠ Sedlčany) a GOA Sedlčany. Také v tomto zápase jsme uhráli set ale nakonec jsme se porazili především vlastními chybami, neboť soupeř byl v poho hratelný. Osm zkažených servů v setu je ale opravdu šílené. Třetí příčku tedy obsadilo gymnázium, na nás zbyla "bramborová" medaile.
    Vynikající podívanou přichystaly ve finále týmy ZŠ Karlov a ZŠ Řevnice. Oba týmy předváděly výborný, bojovný volejbal. Především řevničtí kluci se rozehráli a nebyl pro ně problém tvrdě útočit z  třímetrové čáry. První set pro sebe získal Karlov a i v úvodu druhého setu získal mírný náskok, ale pak jim došla "šťáva". Nováčci turnaje z Řevnice u Prahy byly k neudržení a další dva sety získali pro sebe, čímž se stali vítězi celého turnaje. Na ZŠ Karlov zbylo (již po třetí za sebou) druhé místo.
    Turnaj tedy skončil a my mohli předat ceny - krásné poháry za první tři místa, trofeje a díky sponzoru Povltavským mlékárnám Sedlčany i něco dobrého na zub. Tak tedy výsledky :

1. ZŠ Řevnice
2. ZŠ Benešov - Karlov
3. GOA Sedlčany
4. 1. ZŠ Sedlčany "A"
5. ZŠ Bří. Čapků Příbram
6. ZŠ Benešov - Jiráskova
7. 1. ZŠ Sedlčany "B"
8. 2. ZŠ Sedlčany - Propojení

Nejlepší hráčkou se stala v kategorii dříve narozených paní učitelka Jana Gemperlová z ZŠ Řevnice a v kategorii děvčat Susan Jonuzi z družstva 1. ZŠ Sedlčany "B". Titul nejlepšího hráče v kategorii dříve narozených obhájil pan učitel Petr Jiruška z ZŠ Karlov a v kategorii chlapců byl nejlepším hráčem vyhlášen Tomáš Goldschmied také z Karlova. Miss turnaje se stala Veronika Kortanová z 1. ZŠ Sedlčany "A".
    Všem aktérům děkuji za účast a za bojovnost. Dle mého názoru byl turnaj zdařilý. Atmosféra vládla příjemná a pevně věřím, že všechna zúčastněná družstva přijedou i za rok.

Hodnocení hry našich teamů :

    V "B" teamu výborně zahrála Susan a své slušné výkony odvedly i obě další děvčata Kája a Ivana. Zápas od zápasu se lepšil Pavel. Na svůj věk dobře hrál i Jirka. Dobré zákroky se slabšími střídal Lukáš. Viděl jsem jen fragmenty z jejich zápasů a tak se mi těžko hodnotí. Co jsem viděl, tak naše béčko dokázalo zahrát těžké míče a vzápětí zkazit jasný balón. Ale s hrou jsem spokojen. Opravdu škoda, že to nevyšlo v těch dvou tie-breacích.

    V "A" teamu jsme byli jako na houpačce. Excelentně jsme odehráli tři sety - zápas se ZŠ Bří. Čapků a první set v semifinále. S takovým výkonem bychom mohli pomýšlet i na celkové vítězství. Bohužel jsme to nedokázali a největší slabinou byl bezesporu servis. Oba Jirkové, ale i já a v posledních utkáních i Verča s Ivou. Bída!!! Kazili jsme i během hry, ale to je běžné a počítá se s tím. Přitom bylo vidět, že pokud nám to sedne, dokážeme sehrát rychlou a tvrdě zakončenu akci. V našem družstvu mohu pochválit jedině Milenu, která nekazila servis, byla obětavá v poli a slušně nahrávala. Kromě servisu jsem byl docela spokojen i sám se sebou. Jirka Moulík měl velké problémy nejen se servisem, ale i na příjmu. Jirka Pešek zahrál dobře v poli a obstojně na saku. Verče se 100% nedařila náhra a Iva jí překvapivě na nahrávce svým výkonem převýšila.  

Příprava na  turnaj "velmi" smíšených družstev
(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Dnes 1.6. dvě družstva naší školy sehrála přátelské utkání jako přípravu na na turnaj smíšených družstev, který naše škola pořádá ve čtvrtek 16.6. 2005. Za družstvo "A" nastoupili Milena Hellerová, Iva Eršeková, Veronika Kortanová, Petr Stoupa, Jiří Pešek a Jiří Moulík. Druhé družstvo tvořili : Jan Koňarik (za omluvenou Marcelu Kolářovou), Slávek Brunclík, Zuzana Jonuzi, Ivana Dvořáková, Pavel Kortan, Jiří Pech a Lukáš Kacovský.

    Chtěl jsem před turnajem vyzkoušet různé herní systémy v obou týmech a dát oběma družstvům prostor se sehrát. V průběhu utkání jsem se však nechal rozhodit vlastním bídným výkonem a nestíhal jsem tedy organizovat hru. Nevyzkoušeli jsme tedy útok středem z třímetrové čáry a dokonce jsme místy i rezignovali na nahrávku z kůlu. Z tohoto pohledu tedy příprava nesplnila mé očekávání. Na druhou stranu mne několik věcí potěšilo.

    Především výborný výkon Zuzany Jonuzi. Skvělý pohyb, rychlé pochopení své úlohy v družstvu, vysoký standart na servu a dobrá nahrávka. Druhý chválený hráč hrál taky na druhé straně kurtu. Slávkovi Brunclíkovi nikdy neschází obětavost, herní přehled a inteligence, ale dneska přidal na důrazu i na smeči. Taky je skvělý hecíř. Výborně Slávo.

    Zápas měl také vyřešit otazník v sestavě a i z tohoto hlediska mi pomohl. Pavel Kortan zatím nedokáže prodat své fyzické předpoklady. Ač se rychle zlepšuje, nebyl tak důlrazný na síti (ani na smeči, ani na bloku), jak jsme si představoval, když jsem uvažoval o tom, že Jirku Moulíka v "A" družstvu nahradím právě jím. Naopak Jirka hrál svůj vysoký standart s kvalitním servisem, dobrou a chytrou hrou v poli.

    Kromě výše jmenovaných ostatní odvedli své stabilní výkony a úroveň zápasu byla vcelku dobrá. Chybělo maličko větší nasazení především v áčku. Pevně věřím, že zaplněná tělocvična nás ve čtvrtek 16.6. nabudí mnohem víc.
   

Děvčata 1. ZŠ Sedlčany bojovala na krajském přeboru ZŚ v Neratovicích

(komentuje trenér Petr Stoupa)

holky 1.ZŠ Sedlčany na krajské, kole přeboru ZŠ ve volejbale   
Dnes 25.5. děvčata 1. ZŠ Sedlčany absolvovala neplánovaný vrchol sezóny - krajský přebor žákyň ZŠ. Konal se v Neratovicích. Tam jsme odjeli bez opakovaně nemocné a bolavými zády postižené Alči Smrčkové (ukázalo se, že nám moc chyběla) a s dvěma kotníkovými ortézami (Eva Moulíková a Iva Eršeková). Na turnaji startovalo celkem devět družstev a konkurence byla velmi silná. Ve všech týmech hrály holky z oddílů a tedy s podstatně většími zkušenostmi, než mají naše děvčata. Již samotný fakt, že jsme si sem mohli přijet zahrát, je pro nás úspěchem.

    V základní skupině se holky postupně utkaly se
ZŠ Zruč nad Sázavou, ZŠ Zdice, ZŠ Nové Strašecí  a Gymnáziem z Nymburka. Horkého favorita skupiny jsme si daly hned na úvod a ten zápas se nám moc nepovedl. Prohráli jsem jasně 25 : 12 a 25 : 14. Naše slabiny se ukázaly v plné nahotě - bídný příjem a (bez Alči) nulový blok.

     O to víc mrzí prohra ve druhém utkání, kdy jsme s trochou štěstí mohli i zvítězit. ZŠ Zdice s nervním (a sprostým) trenérem byla hratelná a vedení 15 : 12 ve druhém setu nadějné, ale šest zkažených servisů v této sadě a opět potíže na příjmu spolu se slabým pohybem zapříčinily prohru 0 : 2 na sety.

Ve třetím zápase sympatická ZŠ Nové Strašecí. Dařilo se nám držet krok vždy do poloviny setu, ale v momentě, kdy se lámal chleba jsme si soupeřky nechaly odskočit a ztrátu již nedohnaly. Opět tedy bez zisku setu.

    V posledním zápase ve skupině již zdánlivě o nic nešlo. Čekalo nás Gymnázium Nymburk. Soupeř dal šanci i hráčkám z lavičky a tím nám trochu pomohl asi i psychicky. Holky zlepšily svou hru a Nymburk vyprovodily po setech 25 : 12 a  25 : 13. Výhra na závěr již sice nic nezměnila na našem posledním místě ve skupině, ale silně pozvedla náladu v týmu.

    Celkově musím naše účinkování hodnotit velmi pozitivně. Nebylo tolik bojovnosti, jako v Příbrami, ale ono je to logické. Bylo nám všem jasné, že boj o postupové příčky se nás netýká a motivace bojovat o čtvrté místo je zcelajistě jiná než boj o prvenství. Ještě rychle na slíbený oběd a pak hurá domů. Sbíraly jsme zkušenosti a já pevně věřím, že je dokážeme zúročit za dva, tři roky.

Možná ještě poznámku k organizaci - ta byla výborná, ale zázemí hráček (šatny, sprchy pouze se studenou vodou), to byla bída. Myslím, že to by se stávat nemělo.

1. ZŠ Sedlčany reprezentovaly :

Ivana Dvořáková       -   Spolehlivý servis, slušná hra v poli. Pohodářka.
Iva Eršeková             -    Zaslouží absolutorium. Výborný výkon (i když ani ona se nevyvarovala drobných chyb). V podstatě jediná smečařka. Velmi dobrá hra v poli a jako jedinou jí chválím i za příjem. Razantní servis a navíc udržela nervy na uzdě a nedělala "zlou" krev  mužstvu toho si cením!!!
Zuzana Jonuzi            -   Slušný výkon v poli a na nahrávce. Střídavě oblačno na servu. Nevztekat se a více přemýšlet.
Veronika Kortanová   -    Velmi dobrý výkon. Opět (jako již tradičně) velmi jisté podání. Dobrá nahrávka a pohyb.      
Kája Pelantová          -      Znovu velmi dobře v poli a na podání. Zlepšila i pohyb. Malinko chybí síla.
Jitka Janoušková         -   Dobrý výkon ale musíme zapracovat na pohybu.
Pavla Eršeková            -    50% na servu je pro Páju určitě úspěch, i v poli příjemně překvapila. Slušné.
Eva Moulíková            -    V poli i na nahrávce slušné i přes ortézový handicap.
Lucka Míková            -    Také velmi dobře. Hra prsty byla bez chyby.
Vendula Humhalová        -    Bezva na servu. Dobře zvednuté míče v poli.

Od Jitky dolů (+ Zuzana) se jedná o hráčky z šesté (sedmé) třídy s velkou perspektivou, které především okoukávaly hru "profesionálek".

Holky díky. Fotografie z turnaje můžete shlédnout ZDENa volejbalovém turnaji "velmi" smíšených družstev v Benešově opět čtvrtí !!!
(komentuje tentokrát hrající trenér Petr Stoupa)

    Smíšené volejbalové družstvo 1. ZŠ Sedlčany se ve středu 20.4. 2005 zúčastnilo jako již tradičně volejbalového turnaje "Ámosových bratrů" v Benešově. Model volejbalového turnaje, na kterém se v jednom týmu potkají učitelka, 2 žákyně ZŠ, učitel a dva žáci ZŠ převzali organizátoři benešovského turnaje od nás a letos se uskutečnil již čtvrtý ročník (jsou tedy o jeden ročník pozadu za naším turnajem stejného typu, který se pravidelně koná na sklonku června). Na všech předchozích ročnících naše družstvo skončilo na čtvrtém místě.
    Turnaje se účastnilo deset vesměs kvalitních týmů z Benešova, Votic, Vlašimi, Postupic a Sedlčan. Naší školu reprezentovalo družstvo ve složení : Milena Hellerová, Iva Eršeková, Veronika Kortanová, Zuzana Jonuzi, Petr Stoupa, Jiří Pešek, Jiří Moulík a Pavel Kortan. V naší základní skupině jsme nejprve přehráli ZŠ Vlašim 2 : 0 na sety a ZŠ Votice stejným poměrem. Oba výše zmíněné duely jsme zvládli velmi dobře a naše hra byla nad očekávání kvalitní. Pak jsme si ovšem neodpustili herní výpadek a zápas s nejslabším týmem naší skupiny ZŠ Jiráskova Benešov "B" jsme prohráli po ospalém výkonu 0 : 2. Stejným rozdílem jsme podlehli v posledním střetnutí základní skupiny ZŠ Benešov "Dukelská". I přesto jsme v naší zamotané skupině obsadili druhé místo, které nás opravňovalo ke startu v semifinále.
    Sil již po čtyřech zápasech nebylo mnoho a navíc na nás ležela tak trochu "deka" po dvou prohraných zápasech, nicméně do zápasu s velkým favoritem a obhájcem loňského prvenství ZŠ Vlašim-Vorlina jsme nastoupili bez bázně a hany ozdobeni velkou bojovností. Sbírali jsme body kde se dalo, tu úspěšným blokem, tu přímým bodem ze servisu, tu povedeným smečem a přinutili jsme soupeře k chybám. Vorlina poprvé na turnaji prohrávala (11 : 8) a donutili jsme ji sáhnout po "tajmu". Hektický výkon nám však poté nevydržel a my set a posléze celý zápas prohráli. Čekal nás duel o třetí místo. Opět jsme se v něm střetli s "Dukelskou". Tentokrát to byl velmi vyrovnaný souboj, který jsme chybami v závěru (především mými) prohráli 1 : 2 na sety. Ovšem výkon v semifinále i v tomto posledním našem vystoupení byl již zase velmi dobrý.
    Na celém turnaji jsme si udrželi kvalitní servis a často jsme dokázali bodovat přímo podáním. Spokojenost může být také s bojovností a obětavostí v poli. V důležitých chvílích se nedařil příjem a na smeči jsme se báli (Stoupa). Nicméně s výsledkem i s předvedenou hrou můžeme být nadmíru spokojeni. Již počtvrté vezeme z Benešova čtvrté místo a letos, s tak nezkušeným týmem, jsem postup skutečně nečekal. Vždyť z děcek kromě Jirky Peška nikdo neměl žádné zkušenosti s tak náročným volejbalem. Všichni zúčastnění (kromě mne) zaslouží absolutorium. Všichni bez vyjímky mne svým výkonem mile překvapili. Milka burcovala a odvedla vynikající práci v poli. Patří jí můj obdiv. Moc je mi líto, že Iva s Verčou nezačaly s volejbalem o dva roky dříve - zlepšují se strašně rychle a patří k nejlepším děvčatům, které jsem kdy trénoval. Jirkovi Peškovi se dařilo na smeči i v poli. Opět přesvědčil, že když má den, je výborný. Cením si bojovnosti Jirky Moulíka, který ač toho ke konci turnaje už měl "plné kecky" bojoval o každý míč jako lev. Zuzana s Pavlem jeli především sbírat zkušenosti - i o nich platí, že se velmi rychle zlepšují a jestli na to mají, ukáží za rok, protože na nich budu stavět budoucí smíšený tým. Jediný, kdo selhal, jsem byl já. Ode mne se právem očekávalo, že složím důležité míče. Místo toho jsem v rozhodujících chvílích lezl do saka, kazil příjem a vymýšlel ulívky na smeči. Mrzí mne to. Tak snad v červnu u nás to bude z mé strany lepší. Všem zúčastěným děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Fotky z turnaje teprve zpracovávám, snad zítra.


Děvčata 1. ZŠ Sedlčany volejbalovými přebornicemi okresu Příbram !!!!

radost po postupu ze základní skupiny    Že by s pláčem Ivano?
Více fotografií z turnaje naleznete ZDE

Naprosto nečekaný, ale zasloužený a perně vybojovaný úspěch se zrodil dnes v příbramských volejbalových halách. Volejbalistky 1. ZŠ Sedlčany neprohrály na turnaji ani jeden zápas a odvážejí z okresního přeboru volejbalistek základních škol první místo, a tím i právo účasti v krajském kole této soutěže. Jak vše probíhalo?

    Ve velmi vyrovnané základní skupině se holky postupně utkaly se
ZŠ Rožmitál, ZŠ Bří. Čapků Příbram  a 7. ZŠ Příbram. Zprvu to vypadalo, že úroveň hry nebude nijak zvláštní, ale postupem času se všechny týmy zlepšovaly a tím hra získávala na kvalitě. První set úvodního zápasu se našim děvčatům příliš nepodařil a poměrně snadno jej prohrály poměrem 18 : 25, když se nám nedařil především servis. Obrovskou bojovností v dalších setech se nám podařilo výsledek otočit na vítězných 2 : 1 na sety.

     Zdánlivě nejsilnější soupeř na nás čekal ve druhém utkání základní skupiny. Technicky zdatná děvčata ZŠ Bří. Čapků dokonale prověřila kvality našeho týmu. I tady však holky obstály. Opět se ztrátou setu, ale přesto vítězně, a když v tie breaku otáčely nepříznivý stav 8 : 13, projevila se zřejmě dnes největší deviza našeho týmu - obrovská touha po vítězství, bojovnost a soudržnost družstva. Hecování, burcující lavička, maximální soustředění hraničící chvílemi se stavy transu. To vše provázelo družstvo 1. ZŠ Sedlčany po celý turnaj. Zároveň to však byl útok na nervovou soustavu coache. Děvčata jsou v podezření, že některé infarktové situace vytvářela záměrně s cílem co nejdříve se zbavit toho nepříjemného chlapa, který jim stále říká, jak to mají hrát lépe.

    V posledním zápase ve skupině již zdánlivě o nic nešlo. Čekal nás dva zápasy prohravší tým 7. ZŠ Příbram a my byly v laufu. Ale ouha. Nervová soustava trenéra opět dostávala zabrat. Jeden set se zase nepovedl a tie break jsme (jako obvykle) zachraňovali ze stavu 9 : 13. Nicméně konečný výsledek 2 : 1 na sety měl vytoužený efekt. P O S T U P   Z E   S K U P I N Y.

    Jestliže jsem v úvodu poznamenal, že s postupem času hra dostávala na kvalitě, postup do finálové skupiny holky "nakopnul" ještě o třídu výš. Tentokrát byly zápasy poměrně jednoznačné a naše soupeřky (nakonec třetí ZŠ Březnice a druhé Gymnázium Příbram) dokonce povolily vstup na palubovku i našim náhradnicím. Celkem jasně jsme s oběma družstvy "vyběhli" 2 : 0 na sety a mohli vzpomenout legendární : "We are the champions, ....".

    Tak to bylo zpravodajství a teď trochu hodnocení. Vynikající výkon podaly všechny, každá svým způsobem, ale významně přispěla k postupu. Velkou zbraní týmu byl servis, bojovnost a touha po vítězství, soudržnost a možná trochu překvapivě i hra na síti a příjem. Tím jsme nahražovali poněkud slabší techniku úderů a nahrávku.

K vítězství a postupu přispěly:

Ivana Dvořáková       -   Přes technické nedostatky vynikající výkon. Dobrá hra v poli a výborná nahrávka. To vše ozdobené bezchybným podáním.
Iva Eršeková             -    Její výkon rostl zápas od zápasu. Tahoun týmu, dokázala zvládnout náročné míče a nebála se vzít na sebe zodpovědnost v rozhodujících chvílích zápasů. Často bodovala přímo z podání, které bylo výborné a dokázala i zasmečovat. Velké zlepšení hry v poli a příjmu.
Zuzana Jonuzi            -   Výborné podání. Dobrý pohyb a hra prsty i spodem. Do krajského kola maličko zlepšíme nahrávku.
Veronika Kortanová   -    Hecíř a bojovník. Super servis, kvalitní příjem a velmi dobrý pohyb. Výborně sehraná s Ivou, které bezvadně nahrávala.       
Kája Pelantová          -      Pochytala hodně těžkých míčů v poli a naprosto bezchybně podávala. Dobrý pohyb a herní inteligence. Asi největší příjemné překvapení  pro trenéra.
Alena Smrčková         -   Jistota na příjmu a v poli. Dobrá hra na síti. Smeč,blok vše výborné. Schválně jestli bude zítra schopná mluvit. Hlasitě hecovala celý tým.
Jitka Janoušková         -   Specialistka na servis se své role v týmu zhostila na výbornou.
Pavla Eršeková, Eva Moulíková, Lucka Míková a Vendula Humhalová všechny mají podíl na obrovském úspěchu. Všechny byly alespoň chvíli na hřišti. Ale podívejte se na jejich ruce - plné puchýřů od tleskání a hecování. Super členky týmu a velký (ale skutečně velký) příslib do budoucna.

Holky díky.


Kluci na nejvyšší příčky nedosáhli

    Právě jsme se vrátili z Příbrami, kde jsme s chlapeckým teamem naší školy absolvovali základní skupinu okresního přeboru základních škol ve volejbale. Ve skupině se naši kluci postupně utkali s 1. ZŠ Příbram a ZŠ Kamýk, do naší skupiny nalosovaná ZŠ Dobříš se k turnaji nedostavila. V zápase s 1. ZŠ Příbram se projevil nedostatek zkušeností našich borců a dle mého soudu zbytečně jasně jsme prohráli první set. Ve druhém dějství se nám podařilo srovnat na 16 : 16, ale pak jsme opět zbytečně chybovali a příbramskému týmu (vítězovi naší skupiny) jsme podlehli 0 : 2. V duelu se ZŠ Kamýk byli naši kluci již o poznání uvolněnější a i výkon byl maličko lepší. Jen proto, že jsem nechal hrát i náhradníky, jsme museli hrát tři sety, ale nakonec jsme Kamýk porazili 2 : 1  na sety. Skončili jsme tedy druzí ve skupině (v podstatě tak, jak jsem předvídal). Nicméně je třeba dodat, že úroveň hry byla slabá a jen chvílemi se hrál volejbal, většinou šlo o jakousi českou plácanou v podání všech tří družstev ve skupině. O to více mne mrzí, že jsme o postup alespoň o trochu více bojovali. Přišlo mi, že někteří hráči byli příliš apatičtí. Neexistovalo vzájemné hecování, ... Byl jsem předvedenou hrou zpočátku trochu zklamán, ale časem jsem si uvědomil, že na hřišti byli kluci, kteří hrají volejbal teprve dva měsíce a to je opravdu pro tak technický sport, jako je volejbal opravdu málo. A tak mi nezbývá než poděkovat za reprezentaci školy a doufat, že za rok budu mít s kým na turnaj jet, neboť zatím to vypadá, že o volejbal mají na naší škole zájem jen děvčata. Výsledek průměrný, hra špatná, ale alespoň se nám povedli celkem slušné fotky. Podívejte se na ně ZDE.


První vrchol před námi - okresní přebory ZŠ

    Okresní přebory žáků a žákyň ZŠ, na kterých jsme v loňském roce slavili takové úspěchy, jsou před námi. Samozřejmě, že letos máme v obou kategoriích slabší družstva, než v loňském roce, ale i tak bychom nechtěli prodat svou kůži zadarmo. Zvláště kluci jsou však nalosováni do těžké skupiny (ZŠ Kamýk, 1. ZŠ Příbram, 1. ZŠ Dobříš). Děvčata budou soupeřit s 7. ZŠ Příbram, ZŠ Bratří Čapků Příbram a ZŠ Rožmitál. Nominační pozvánky jsou již rozdány a každý z nominovaných bude muset bojovat a nechat na palubovce všechno. Osobně si myslím, že obě naše družstva skončí ve svých skupinách na druhém místě. Rád se však nechám mile překvapit ( a za případný postup ze skupiny byly vypsány cílové prémie). Kromě bojů o co nejlepší umístění našich týmů, bojují jednotlivci o nominaci na turnaj "velmi" smíšených družstev do Benešova, kam pojedou jen čtyři nejlepší kluci a čtyři nejlepší děvčata. Společně se svými kantory budou hájit barvy naší školy i za hranicemi okresu. V dresu 1. ZŠ Sedlčany bude tedy na okresním přeboru žáků ZŠ v Příbrami bojovat v kategorii chlapců :

Jirka Pešek, Jirka Moulík, Lukáš Kacovský, Pavel Kortan, Míra Motyčík, Standa Míka, Jirka Pech a Vašek Filip

a v kategorii dívek :
Iva Eršeková, Veronika Kortanová, Alena Smrčková, Ivana Dvořáková, Kája Pelantová, Jitka Janoušková, Zuzana Jonuzi, Pavla Eršeková, Eva Moulíková, Lucka Míková a Vendula Humhalová.

Držte nám palce!!!


1. ZŠ Sedlčany : GOA Sedlčany (chlapci) ? : ?
(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Těžce se rodící tým reprezentující 1. ZŠ Sedlčany v kategorii chlapců využil dlouhodobé výborné spolupráce se sousední GOA Sedlčany a k prvnímu letošnímu přátelskému zápasu měl nastoupit tuto středu 16.2. 2005 proti družstvu Gymnázia. Z důvodu sněhové kalamity se soupeř k utkání nedostavil. Naši kluci ve složení Míra Motyčík, Jirka Pech, Jirka Moulík, Jirka Pešek, Pavel Kortan a Lukáš Kacovský však velice rychle našli soupeře. V prvních dvou setech jim čelila naše děvčata (posílená účastí coache na palubovce) a v dalších dvou setech výběr středních škol regionu. První dva sety patřily jednoznačně klukům, když především servis byl opravdu vynikající. Ale i v dalších setech to byli překvapivě domácí, kteří tahali za delší konec. Prohráli jen jeden set a zanechali velmi dobrý dojem. Jirka Pešek byl na smeči neudržitelný (mám pocit, že ani jednou nechybil) a těžil především ze spolupráce s Jirkou Moulíkem. Výborné podání zdobilo všechny hráče bez vyjímky. Velmi dobře zahráli i Lukáš a nejmladší Pavel s Jirkou Pechem. Přihlížejícím se nechtělo věřit, že Míra byl podruhé na hřišti!!! Jeho dlouhé ruce byly vždy tam, kde měly být. Super výkon. Samozřejmě, že technicky nebylo vše jak má být, ale výkon chlapců mi dal naději, že bychom na přeboru základních škol okresu nemuseli udělat ostudu.

Fotky z tréninkového zápasu

1. ZŠ Sedlčany : GOA Sedlčany (děvčata) 2 : 2
(komentuje trenér Petr Stoupa)

    Tým našich děvčat si ve středu 2.2. 2005 pozval na přátelské utkání děvčata ze sousedního Gymnázia a Obchodní akademie. Trenér našeho týmu Petr Stoupa viděl přínos zápasu především v možnosti získat zkušenosti a sehrát se, neboť naše volejbalistky za sebou nemají ani jeden oficiální volejbalový zápas. Hráčky GOA byly jednoznačným favoritem. V úvodním setu však naše družstvo zaskočilo soupeřky výborným servisem a brzy bylo jasné, že první set získají naše volejbalistky. Ve druhém a třetím setu zkušená trenérka GOA Naďa Pínová zklidnila tým, nechala hrát jen nejlepší a tyto dva sety jsme prohráli. V posledním setu (hrálo se na čtyři hrané sety) však nevídanou bodovou šňůrou při bezchybném podání Veroniky Kortanové rozhodla děvčata 1. ZŠ Sedlčany o vcelku spravedlivé remíze, neboť jsme poslední set zcela jednoznačně získali.
    V našem týmu chyběla dvě děvčata, dlouhodobě vinou zranění mimo hru postavená Alena Smrčková a členka základního kádru Pavla Stěhulová. Děvčata tedy nastoupila v sestavě: Iva Eršeková, Veronika Kortanová, Ivana Dvořáková, Karolína Pelantová, Zuzana Jonuzi a Eva Moulíková. Věkový průměr našeho nezkušeného týmu byl lehce nad 13 let. Proti nám stály v průměru téměř sedmnáctileté holky z GOA. O to je výsledek zápasu cennější. Kdybych měl hodnotit podrobněji, tak silnou zbraní byl servis. Pokud se dařil, dokázala děvčata zatlačit soupeřky, které na příjmu zcela vyhořely do defenzivy a bodovat. Výborně podávala především Veronika, ale jistý servis prokázala také Ivana s Kájou. Iva má v rukách dynymit, ale ještě s ním neumí příliš pracovat - často chybovala. Naopak mezihra nebyla dle očekávání příliš silnou stránkou našeho výběru. Slibným příslibem do budoucna se zdál být výkon obou nejmladších aktérek na hřišti. Zuzana i Eva zahrály na svůj věk výborně a já se moc těším, že se tady možná rodí základ nejsilnějšího týmu děvčat, co jsem kdy trénoval (se Zuzanou a Evou ještě Pavla Eršeková, Eva Kohoutová, Radka Kratochvílová, Vendula Humhalová, Lucka Míková, Viktorie Jílková) s vysokými ambicemi pro sezóny 2006/2007 a 2007/2008. Titul okresních přebornic nás nemůže minout :-))).